Komentáře (4)

 • Lucie

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat poslední menstruace 21.2. ve středu mi bylo řečeno uzamčené těhotenství. V pondělí mám jít na zákrok není to brzy. Každý má na to jiný názor někdo by pockla někdo ne. Prosím vás názor

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, zákrok doporučuji.

 • Květa

  Dobrý den, v polovině února 2021 jsem navštívila gynekologa v rámci preventivní prohlídky, vaginální ultrazvuk i stěr byly v pořádku. Ještě před preventivní prohlídkou se mi dvakrát stalo, že po běžně probíhající menstruaci se za cca 2-5 dní dostavilo špinění, které trvalo 1 až 2 dny. Toto jsem řekla i lékařce na preventivní prohlídce. Vzhledem k tomu, že ultrazvuk byl v pořádku, uklidnilo mě to. V únorovém cyklu to mimořádné špinění neproběhlo, tak jsem se uklidnila. Teď v březnu se ale dva dny po skončení menstruace objevilo znovu. Není to přímo krvácení, jen hnědé špinění, objevuje se taky zvýšené množství hlenu, který je průhledný a tažný. Napadlo mě tedy, jestli by to nemohlo souviset s vajíčkem a nějakou jeho anomálií (také vzhledem k tomu, že ultrazvuk "stabilních" orgánů byl v pořádku). Hormonální antikoncepci nepoužívám, nejsem sexuální aktivní, menstruaci mám pravidelnou. Mám kontaktovat gynekologa? Bude nutné další vyšetření v zrcadlech (je to pro mě extrémně nepříjemné a nevím, co jiného by se teď odhalilo, když před měsícem bylo vše v pořádku)? Mám počkat ještě další měsíc, jak se situace vyvine? Děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, doporučuji vyčkat a uvedené sledovat. Bude-li se opakovat v následujících 2cyklech po sobě pak doporučuji opět došetření cestou registrujícího gynekologa.

 • Kristýna V.

  Dobrý den chtěla bych se zeptat,kolikrát muže jít žena darovat vajíčka?byla jsem asi už 6× a doma mám 4.malé děti.nevím jestli bych mohla jít třeba ještě jednou.nerada bych měla nějaké zdravotní problémy.děti mě tu potřebuji.předem děkuji za odpověd.V.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, další darování ve Vašem případě již nedoporučuji vzhledem k rizikům OHSS (ovariální hyperstimulační syndrom) a jiným. Blíže dle domluvy s registrujícím gynekologem.

 • Milada R.

  Krásný den, mám jen menší dotaz ohledně Ovitrellu. V pondělí 13.7 v 8.00hodin mi pan doktor řekl, že mám folikul o velikosti 24 mm, za půl hodiny jsem dostala injekci Ovitrelle. Můj dotaz zní, jestli je možné, že k ovulaci došlo 14.7 mezi 3 až 4 hodinou ráno(můj pocit úlevy od bolesti vaječníku) a nebo později? Pokud by to bylo později, může Ovitrelle zbusobit přezrátí vajíčka, tím ho znehodnotit a nebude moci dojít k otěhotnění? Děkuji, s pozdravem R.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano je možné, že k ovulaci došlo ve Vámi udávanou dobu. Uvedené nezpůsobuje "přezrátí vajíčka" Obecně Ovitrelle pomáhá při uvolnění vajíčka z vaječníku (indukce ovulace) u žen, které nejsou schopny produkovat vajíčka („anovulace“) nebo u žen, který se tvoříjen máo vajíček („oligo-ovulace“)

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.