Komentáře (5)

 • Jana R.

  Dobrý den prosím Vás mám jen dotaz ,už prez měsíc mne svědí řitní otvor. Stydím se s tím jít k obvodnimu lékaři protože mám chlapa. Myslíte že je možnost obrátit se s tím to problémem na gynekolozku? Se ženou by se mi to řešilo lépe. Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, pokud máte ostych před praktickým lékařem můžete navštívuit svou ošetřující gynekoložku.

 • Ela S.

  Dobrý deň, dnes som si masírovala brucho a na spodnej strane asi 1cm nad úrovňou spodného prádla som si nahmatala nepravidelné hrčky. Nebolia ani mi inak nezavadzajú. Myslíte že to môže byť niečo vážne ? Zajtra mi má prísť menštruácia môže to byť spôsobené tým? Som z toho na prášky už mám v hlave všetky najhoršie scenáre. Vopred ďakujem za rýchlu odpoveď.

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, nález nepravidelných “hrček” s menstruací pravděpodobně nesouvisí. Bez konkrétního nálezu a vyšetření Vám nedokážu poradit. Obraťte se proto na svého ošetřujícího gynekologa.

 • Michaela

  Dobrý den, na stydkém pysku se mi udělal vřídek ( boulička). Když jse ho zmáčkla, vytekla krev a bezbarvá tekutina. Pořád ho tam ale mám, nebolí, jen když ho zmáčknu. Co by to mohlo být? Děkuji předem za odpověď. Michaela

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, pravděpodobně se jedná o furunkl, což je zánět mazové žlázky. Furunkl nejčastěji vzniká tak, že mikrob pronikne do chlupového míšku (odborně folikulu ) nebo mazové žlázky, svou přítomností zde způsobí zánět, který se začne projevovat tak, že se na kůži v okolí chloupku vytvoří malý, červený uzlík, který zpravidla bolí. Na dotek je postižené místo teplé. Postupně, jak se zánět šíří do okolí žlázky nebo vlasového míšku, se v centru tohoto původně tuhého červeného uzlíku začne tvořit hnis. Na kůži můžeme toto pozorovat jako zbělení popř. zežloutnutí obsahu uzlíku. Zvětšování uzlíku je způsobeno další tvorbou hnisu, který se postupně dostává k povrchu kůže. Udělá se hnisavá čepička, která praskne, takže hnis může volně odtékat. Někdy se stane, že furunkl postupně odezní i bez provalení hnisu. Furunkly se mohou vytvořit kdekoliv na kůži, ale často je najdeme na hýždích, stehnech, v podpaží a na šíji. Jestliže se furunkl po týdenní lěčbě svépomocí neztrácí, je bolestivější, popřípadě se zvětšuje a obtěžuje vás v každodenní činnosti, je potřeba vyhledat lékařskou pomoc. Po dezinfekci a lokální anestezii vám lékař vřídek za sterilních podmínek nařízne a vypustí tak hnis ven. Také dostanete předepsaná antibiotika, která důsledně užívejte. Bakterie se totiž po takovém zákroku mohou dostat do krevního oběhu a způsobit celkovou infekci.

 • Svatava

  Dobrý den, prosím Vás, mám 3 měsíce po porodu a na prave straně vagíny se mi udělala větší bolestivá boule. Je to už 4 dny a bolest se stále zhoršuje. Mám pocit, že je to následkem pohlavního styku. Chvíli před porodem se mi udělalo něco podobného, ale nedělalo mi to větší potíže a bulka ještě před porodem vymizela. Tušíte, čím by to mohlo být a jak potíže zmírnit? Mám pocit, jakoby tam byla vyhřezlá nějaká tkáň...moc děkuji!

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, takto nelze uvedené posoudit a doporučuji návštěvu Vašeho registrujícího gynekologa s došetřením a adekvátním nastavením způsobu léčby.

 • Gabriela E.

  Dobrý den, mám dotaz prosím. V třísle hned vedle vagíny, se mi udělala boulicka. Na pohmat neboli, je jakoby ve vnitr, jinak není vůbec vidět. Je pohyblivá a zvětšuje se. Od té doby mám potíže, v noci se budim propocena, několikrát se musím jít prevlect. A při sexu tlačí, přitom je spíš v trislech. Samozřejmě k doktorovi zajdu, jen bych chtěla znát názor někoho předem. Děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené může mít několik příčin, proto doporučuji v prvé řadě návštěvu Vašeho registrujícího gynekologa a dle toho domluva stran dalšího postupu.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.