Komentáře (2)

 • Karolína

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně testu na syfilis v těhotenství. Ve 34tt mi byla odebrána krev (krevní obraz+syfilis). Cca dva týdny po odběru mi bylo sděleno, že jedna hodnota testu na syfilis byla hraniční a že vzorek bude dál přezkoumáván laboratoří. Týden poté mi bylo oznámeno, že hodnota jednoho z testů - TPHA testu, byla opravdu hraniční (hranice prý 0,89 a já měla 0,92). U všech ostatních testů bylo napsáno "negativní". Včera mi byla nabrána nová krev a zaslána do Prahy znovu na zhodnocení. Gynekolog tvrdí, že se nejspíš jedná o laboratorní chybu. Já v to pevně věřím, protože není jediná šance, že bych nemoc měla. Mám 12 let jednoho jediného a prvního partnera a to samé on. Mohu mu věřit na 100 %. Žádné příznaky nemoci jsem na sobě nikdy nepozorovala, ani partner. I tak mě to ale trápí, že to takhle na konci těhotenství musím řešit. Připadám si hrozně a akorát stresuju sebe i miminko. Nyní jsem ve 38tt a čekám na výsledek. Test na syfilis už proběhl jednou ve 3. měsíci těhotenství - samozřejmě s výsledkem negativním. V různých diskuzích jsem se dočetla, že bývají tyto testy často falešně pozitivní i třeba z důvodu jiných onemocnění (například různá virová onemocnění, borelióza, mononukleóza, dále problémy se štítnou žlázou nebo i samotná gravidita atd.) Myslíte, že by to mohlo být zkreslené nějakými z těchto důvodů? Léčím se s mírnou hypo funkcí štítné žlázy (beru Letrox 50), v březnu jsem prodělala covid, nyní mám velké alergie (pyly, trávy). Před těhotenstvím mě trápily opakované angíny a zvýšené ASLO v krvi. I když je to pro mě absolutně nepochopitelné, tak pokud by se nemoc potvrdila, co by prosím následovalo za léčbu, když mám ani ne 3 týdny do porodu? Pevně věřím, že laboratoř potvrdí falešně pozitivní výsledek, ale do té doby se asi zblázním, proto žádám nějakého odborníka o radu tímto způsobem. Mockrát děkuji za odpověď!

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, výsledek je hraniční a pravděp. jste syfilis neprodělala, obraťe se na svého registrujícího gynekologa.

 • Marcela

  Dobrý deň rada by som sa informovala už tri týždne bojujem z vyrážkami po celom tele začalo sa to zimnicou a strasnymi bolesťami kĺbov od lekára mi bolo predpísané AT cyproflaxin nahle som sa začala vysypať celá kožná lekárka alergiu na liek nepotvrdil vyrážky sa stále obnovujú ďakujem

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené řešte s praktickým lékařem, alergologem či lékařem předepisujícím CIPROFLOXACIN. Pravděpodobně se nejedná o gynekologickou etiologii.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.