Komentáře (3)

 • Anonym

  Dobry den, na vnejsim pysku mam neco jako pihu, nevim, zda se jedna o pihu nebo o genitalni bradavici. Na konecniku mam to same a jeste nejaky kozni vyrustek. Mohu poslat fotografie na posouzeni emailem. Dekuji

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, pokud se jedná o genitální bradavici lze doporučit její odstranění v ambulanci registrujicího gynekologa event. kožního lékaře.

 • Marie

  Dobrý den, po biopsii 2 vyrůstku na genitalii mi byl zjištěn virus HPV 44. Mel by byt nizkorizikovy. Jsem vsak ve 28tt, postoupila jsem odstranění lžičkou za pouziti gelu na znectiliveni a tekuteho dusiku ve spreji. Je tato metoda bezpečna? Mam obavu, aby se nejak negativně neprenesla na miminko, kdyz rana byla otevrena a mohlo se dostat neco z danych pripravku do krve. Dekuju

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedená léčba je adekvátní a bezpečná.

 • Martina

  Dobrý den, V oblasti klitorisu se mi objevil malý vyrustek. Byla jsem u gynekolozky, jenž mi potvrdila, že se jedná o genitální bradavici. Chtěla mi předepsat mastičku wartec, která se však již nevyrabi. Proto mi předepsala suspenzi, kterou mi museli namíchat. Název nemám bohužel u sebe, ale bylo na ní psáno, že se jedná o silnou žíravinu. Přesto, že jsem vše dělala, jak mi bylo řečeno: použít obden, namazat na místo a po 6h umýt, bohužel po druhé aplikaci se dostavila bolest a pálení. Druhý den jsem měla klitoris celý bílý, bolavý a zřejmě došlo k poleptání celé oblasti. Omyvam jej, dělám koupele v řapíku a heřmánku, mazu kalciovou mastickou a nic již neboli. Ale bílá místa se odlupují a pod nimi je pokožka rudá, výstupek je však stále na svém místě. Jak nyní pokračovat? Bojím se suspenzi dále použít a mám celkem strach ohledně klitorisu aby se vše dalo doporadku. Předem děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, suspenzi již dále neužívejte a vhodno vyšetření cestou registrující gynekoložky s dohojením. Budou-li genitální bradavice opět pak doporučuji odeslání na pracoviště kde dojde k jejich odstranění pomocí laseru tzv.laservaporizací.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.