Komentáře (3)

 • Klára

  Dobrý den, už roky trpím na vodnatý výtok. Je bezbarvý, bez zápachu, žádné svědění, pálení, zkrátka nic. Pozoruji, že jeho množství se zvětšuje vždy nejbližší dny po vyvrcholení (jakýmkoli způsobem). Může se jednat o únik ženského ejakulátu? Nic jiného už mě nenapadá, ale dost mě to obtěžuje. Dle dr. Je vše v pořádku. Moc děkuji.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano jedna z možných příčin může být únik ženského ejakulátu.

 • Lada P.

  Dobrý den přeji. Mám hodně zvláštní dotaz. Je možné, když si zavedu tampon do pochvy,aby se nasál močí? V březnu jsem byla na gynekologické operaci,kde mi byla odstraněna děloha řezem v podbřišku. Asi 20 dní po operaci jsem se začala počůravat,ale moč mi uniká nejspíš pochvou. Předem děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, máte-li podezření že moč uniká pochvou doporučuji ihned došetření cestou registrujícího gynekologa či ústavní pohotovostní služby dle spádu. Při předchozím výkonu mohlo dojít k poranění a je nutné vyloučit tzv.vezikovaginální píštěl.

 • Jaroslava

  Dobrý den, ráda bych věděla proč se již nezavádí při sestoupení pánevního dna Mayerův pesar z plexiskla ale pesary z teflonu. Jsem po hysterektomii a jedné plastice pánevního dna, ale po 16ti letech se problém vrátil . Lékař mi zavedl Mayerův kroužkovy pesar, který můj problém vyřešil, ale dočetla jsem se, že se již zavádí jen výjmečně a používají se pouze teflonové. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Jarka.

   

  • MUDr. Petr Kovář

   Dobrý den, ano zavádí se již méně, ale stále jej občas rovněž používám. Nebude-li uvedené fungovat pak je ke zvážení opět chirurgické řešení. Konkrétně proberte se svým registrujícím gynekologem.

    

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.