Komentáře (6)

 • Michaela

  Krásný den, jsem 24tt placentu mám nizko položenou MUDr. Řekl na 90% císařský řez,chci se zeptat je možné že se placenta umoudří a vyleze? Případně do kolikátý tt? Děkuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, pozice placenty se s pokračujícím těhotenství může mírně měnit, pokud je placenta vcestná, je dole přes děložní čípek s vysokoku pravděpodobností to tak zůstane až do konce.

 • Jitka

  Dobrý den mám dotaz.doktor mi řekl že mám placentu nízko dole.jsem.zajinajicim 23 týdne těhotenství a mám strach aby se něco nestalo můžete mi prosím o tom více napsat .

  • MUDr. Petr Kovář

   Omlouváme se, z personálních a časových důvodů jsme nebyli schopni odpovědět. předpokládáme, že nyní již odpověď není aktuální. Pokud by na Vaší straně byl požadavek odpovědi,napište nám, prosím, aktualizovaný dotaz do poradny znovu, obratem zodpovíme. S omluvou MUDr. Petr Kovář.

 • Dagmar H.

  Dobry den pane doktore, V ramci prvotremestralniho screeningu (13+5) mi vyslo riziko preeklampsie pres 37.tydnem 1:38, pred 34.tydnem 1:117. Chtela jsem se zeptat zda hodnota Ductus Venosus PI 0.680/ PAPa 1.850 iu/l a PIGF 25.000 pg/l jsou hrozive nebo mam strachy nechat stranou? Zatim mi byl nasazen jen aspirin a pristi UTZ bude s mesicnim odstupem coz bude tlak mam normalne spise nizsi pohybujici se v prumeru 105/65 +/-. U lekarky tlak v norme. Dekuji predem, Dagmar

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedený postup včetně Aspirinu zcela v normě. Prozatím obavy nechte stranou a doporučuji dodržet UZ kontroly dle plánu.

 • Nikola

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Od 20tt zjištěna nízko položená placenta. Aktuálně jsem ve 38tt je možné, že se ještě placenta vytáhne, při poslední kontrole byla cca 1cm - v průkaze je uvedeno placenta praevia marginalis. Pokud ne, je i tak možný přirozený porod nebo je to riziko a je vhodný cs? Děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, u placenta praevia marginalis lze rodit vaginálně s vysokou obezřetností.

 • Blanka

  Dobrý den, při prvním těhotenstvím jsem mela placentu nízko položenou. 2cm od branky. Rodila jsem normální cestou. Při druhém těhotenstvím jsem měla už placentu přes branku. Několikrát jsem krvacela. Těhotenství ukončeno ve 36tydnu císařským řezem. Nyní jsem po 3.tehotna. Teprve 5tt. Chtěla jsem se zeptat, jaká je pravděpodobnost, že budu mít problémy opět s tou placentu? Děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, určitá možnost opakování zde může být, ale uvedené nelze přesně percentualizovat. Doporučuji pravidelné kontroly cestou registrujícího gynekologa. V případě opětovných potíží s poruchou placentace pak přesné dodržení doporučení kolegů.

 • eva

  Donry den,jsme v 33 TT tehotenstvi. Ma gynekolozka mi rekla,ze dle screeningu,ma placenta je na predni strane,spodni okraj zasahuje 42 mm pod vesikuterinni pliku,ne vsak pod uroven hlavicky,vasa praevia t.c.nevidet. Za 14 dni jdu opat na ultrazvuk. Mohu poprosit o vetsi vysverleni? A jaka je sance CS v tomhle pripade? Na tuhle variantu me ma gynekolozka pripravuje.Muze se placenta jeste vytahnout?

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den uvedený popis placenty se vztahuje k vyloučení tzv.vcestné placenty. Bude-li placenta celá překrývat vnitřní děložní branku pak je těhotenství k ukončení císařským řezem. Blíže dle konkrétního vysvětlení registrujícím gynekologem a dále pak kolegy přímo na porodním sále daného pracoviště v závislosti na aktuálním UZ vyšetření.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.