Komentáře (7)

 • Terka38

  Dobrý den chtěla bych se zeptat když mám spozdeni s mestruací nemůžu být těhotná ? Dekuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, ano, možné to je, udělejte si těhotenský test

 • Chvalinová

  Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz uvádíte, že je možnost dočasného přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Nemohu najít bližší informace o tomto zákroku. Nemáte přehled, kde v Praze zákrok provádí? Děkuji z odpověď

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, jednalo se o sterilisaci metodou Essure, nemám informace, jestli to v Praze na soukromých klinikách někde prováději.

 • Veronika M.

  Dobrý večer chcela bi som sa opýtať postúpila som sterilizáciu dočasnú pred 2 rokmi chcela bi som otehotniet akí je postup prosím

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, u žen je možná i speciální dočasná sterilizace. V tomto případě dojde k dočasnému přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Zátky se vloží do ústí vejcovodů, kde se zvětší a zabrání průchodu vajička dále do dělohy. Pokud máte nově zájem o průchodnost vejcovodů, obraťte se na pracoviště, kde jste tento výkon podstoupila.

 • Anna

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud mi nevyhovuje hormonální antikoncepce, nehormonální tělísko mi způsobilo také vážně potíže a jsem mladá (20) která klinika by respektoval moji tělesnou autonomii a "dovolila" by mi jít na sterilizaci? Jsem rozhodnutá už dlouho. Jenom čekám ma věk 21 let. Trpím psychickými problémy po všech těch kombinacích antikoncepce a antidepresiv.. Život by jse mi velmi ulehčil.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, budete-li mít indikaci odborníka ve Vašem případě psychiatra, kde bude napsáno: INDIKUJI leg.sterilisaci z důvodu (a tento uveden) pak uvedené provedena kterákoliv gyn-por.klinika.

 • Kateřina G.

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné otěhotnět a to po sterilizaci a jak by co by člověk měl pro to udělat a po případ nějaké další informace nebo finance?

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je málo pravděpodobné ale NENÍ NEMOŽNÉ.

 • Jana

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda po sterilizaci může mít žena problémy-komplikace? A ješte prosím k vasektomii. Můj gynekolog mi kdysi říkal, že u mužů to není tak jednoduché. Ale nemluvil o operaci. Mluvil něco o Anglii. Bohužel si už ale nevzpomínám o co šlo. Jde u nás v ČR udělat vasektomie? Děkuji za odpovědi. Pěkný den.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano komplikace mohou být jako po kterémkoliv jiném výkonu, ale spíše vzácně. U mužů lze provést vasektomii v ČR - doporučuji urologa dle spádu nebo ať manžel (partner) řeší cestou praktického lékaře.

 • Sylvie P.

  Vážený pane doktore, po špatné snášenlivosti hormonální antikoncepce, ke které jsem se letos v lednu po 7-8 leté pauze vrátila (nasazena Mirelle - trvalé nepravidelné krvácení, špinění během užívání, výměna za Lindynette 20 - opět špinění při užívání, alergická reakce, svědivá vyrážka, po neustupujícím problému jsem ji vysadila), mne zajímá sterilizace. Je mi 40 let, mám dvě děti a v r. 2017 mi byla potvrzená roztroušená skleróza (léčba injekcemi Copaxone, 3x týdně). Zaujala mne hysteroskopická sterilizace systémem Essure. Jelikož jsem nenašla moc aktuálních informací (na internetu informace, staré články řadu let) zajímá mne cena, zda je zákrok stále plně hrazen, informaci o ceně jsem našla 25.000,-Kč, zda by v mém případě nemoci RS nebyla možná úhrada pojišťovnou, údajně jedna pojišťovna tento zákrok hradí (mam ČPZP) a dále by mne zajímalo, jak rychle si vše "sedne", popř. zda jsou negativní zkušenosti, komplikace. Po zákroku je zřejmě špinění, krvácení, ale menzes se poté dostaví v termínu. Co udělat v případě zájmu? Nejdříve se k Vám objednat na konzultaci, případně vyšetření a poté se domlouvá termín zákroku? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem, Sylvie Planková

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, objednejte se přímo na konsultaci k MUDr.Kovář, který výkon provádí a s panem doktorem je pak možná domluva stran dalšího postupu. Výkon je zpoplatněn orientačně kolem cca 30 000Kč není-li zdravotní indikace odborníka (ve Vašem případě neurologa).

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.