Komentáře (16)

 • Denisa

  Dobrý den. Podstoupila jsem před pár lety sterilizaci. Bohužel aktuálně nevím jakou metodou. I přesto by mě zajímalo zda se dala v ČR sehnat klinika, kde to zase zprůchodní, nebo zda se to už dělá běžně? Pokud ne jaká je šance, že revizní lékař rozhodne o prvním IVf , které by uhradila pojišťovna. Podotýkám že sterilizace byla provedena z psychických zdravotních důvodů. Situace se však změnila, můj zdravotní stav se za těch 7 let stabilizoval a ve mně se probudili mateřské pudy. Ještě jsem po dvou císařských řezech. A poslední dotaz jak dlouho dopředu se musí vysazovat psychiatrické léky, aby neměli žádný vliv na dítě. Například lithium? Je šance že ještě někdy budu mít dítě? Moc děkuji za odpověď Denisa

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, sterilizace se nedá vrátit zpět, výsledky nejsou přesvědčivé a hrozí komplikace při otěhotnění - např. mimoděložní těhotenství. IVF pojišťovna neuhradí. Psychiatrickou léčbu a její vysazení konzultujte s ošetřujícím psychiatrem. Sama rozhodně nevysazujte!!
 • Božka

  Dobrý deň, Existuje nejaký spôsob ako potlačiť túžbu po dieťati? Nejaké pirule, operácia, čokoľvek. Mám 36 a nefunkčný vzťah. Viem, že nie je vhodné mať dieťa, ale moje telo si myslí iné. Som z toho nervózna, depresívna a výbušná. Ďakujem za odpoveď

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, toto je spíš otázka na psychiatra, psychologa nebo sexuologa. Obecně žádné takové tabletky neexistují.
 • tereza

  Dobrý den, trpím v podstatě pořád mykozami. Od 18-25 let jsem brala hormonalni antikoncepci a neustale řešila opakujici se mykozy ( 2-3x mesicne), byla jsem i na OGGT testu-vse OK). Pak jsem antikoncepci vysadila, měla dvě děti a 7 let byl naprostý klid. Nyní v srpnu 2022 jsem si nechala zavést tělísko hormonální a od zavedení jsem z mykoz vubec nevysla. Léky zaberou opravdu jen na pár dní a hned je zpět. Má smysl zahajovat nějakou léčbu dlouhodobějšího charakteru s tímto tělískem, nebo mám tělísko nechat vyjmout? Co mě vlastně nejvíce zajímá je, zda by Mohla pomoci výměna za nehormonální tělísko? Uplně bez antikonc. být také nechci, když se podívám zpět tak během těch 7 let bez antikoncepce jsem sice byla bez mykoz ,ale také manžel neměl moc chuť na sex, protože mu prezervativ nevyhovuje takto dlouhodobě, a ja mu rozumím

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, jistotu Vám změna antikoncepce nedá. Můžete zvážit laparoskopicku sterilizaci nebo vasektomii u partnera.
 • Lucie

  Dobrý den chtěla bych se zeptat je nějaký rozdíl mezi Danou a antikoncepcí jde o to jestli dochází k zabití plodů prosím o pochopení Potřebují to vědět z důvodu křesťanství děkuji za pochopení v případě radu jakým způsobem se vyhnout aby plod nebyl usmrcen děkuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, žádná antikoncepce nezabíjí plod, funguje to jen jako zabránění otěhotnění. K vývoji plodu nedochází.

 • Marie

  Dobrý den Letos mi bude 32 a mám 3 děti a prodělala jsem 2 zamlklé potraty. Jsem pevně rozhodnutá že další děti už nechci. Nechci už do stáří řešit ani antikoncepci a ani menstruaci. Chtěla bych odstranit delohu a děložní čípek. Má otázka zní,, je možné o takový zákrok požádat svého gynekologa? Myslím spíše zda mi to udělají i bez toho aniž bych byla nějak nemocná (miomy atd,). Popřípadě jak je to s cenou zákroku. Moc děkuji za odpověď. Marie

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, k odstranění dělohy musí být závažný důvod, pro Vás bude vhodnější sterilizace, která se dá na přání zaplatit.

 • Jiřína

  Dobrý den udělala jsem špatné rozhodnutí a velice toho lituji, podstoupila jsem LSK Sterilizaci, četla jsem že existuje možnost Mikrochirurgicke zprůchodnění vejcovodů? můžete mi poradit prosím kam se obrátit děkuji za odpověď s pozdravem Jiřina

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, Zprůchodnění vejcovodů po sterilizaci je technicky nemožné. Provedení implantací zbývajících částí vejcovodů znovu do dutiny děložní má spíš jen velice malou teoretickou šanci na úspěch, nevím, že by jej některé pracoviště v ČR provádělo, takže bych tuto úvahu rovněž zavrhl. Nicméně Vám zcela jistě mohou pomoci Centra asistované reprodukce s metodami IVF ET, kdy embryo bude zavedeno do dutiny děložní přes pochvu a hrdlo děložní. Pak je šance na úspěch velká, závislá spíš na kvalitě vajíček, resp. embryí. Jinou radu Vám zodpovědně dát nemohu.

 • Petra

  Dobrý den, mám prosím dotaz, zda je možné i po sterilizaci dále užívat antikoncepční pilulky, abych si udržela pravidelný cyklus a nebo po zákroku jej musím vysadit? Děkuji.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, pokud není kontraindikace, lze i po sterilizaci užívat antikoncepci. Třeba pro úpravu cyklu.

 • Kamila L.

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli lze nějak zjistit nějakým vyšetřením sterilace na mé osobě děkuji Kamila

  • MUDr. Jan Malaník

   Pro vyšetření neplodnosti /sterility/ existuje celá řada vyšetření ženy i muže, vedle gynekologických příčin sem řadíme mimo jiné poruchy hematologické, imunologické, genetické....problematika je velice široká a tomu odpovídá i rozsah možných vyšetření

 • K.

  Dobrý den, plánuji podstoupit ambulantní sterilizaci a ráda bych se dozvěděla podrobnosti. Které z Vašich pracovišť ji provádějí a jaká je cca čekací lhůta? Existují další "podmínky" kromě překročení 21 let a 14ti denního odstupu mezi vyšetřením zákrokem (např. připravit si žádanku od lékaře, apod,...)? Nemám žádný zdravotní důvod k ambulantní sterilizaci, tudíž počítám s tím, že si zákrok budu platit sama - jaká je momentálně cena? A je nutné ještě před provedením zákroku vysadit hormonální antikoncepci, případně kdy? Bohužel o možnostech ambulantní sterilizace v ČR nejsou na internetu k dostání příliš aktuální informace, pracoviště co ji dříve prováděla ji již neprovádí, apod,... Existuje "seznam" míst kde ji dělají / poradil byste mi kde aktuální informace získat? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem, Karolína J.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, ambulantní sterilisaci nyní neprovádíme. Můžete podstoupit zákrok v lůžkovém zařízení, ale tam se jedná o laparoskopické odstranění vejcovodů.

 • Terka38

  Dobrý den chtěla bych se zeptat když mám spozdeni s mestruací nemůžu být těhotná ? Dekuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, ano, možné to je, udělejte si těhotenský test

 • Chvalinová

  Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz uvádíte, že je možnost dočasného přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Nemohu najít bližší informace o tomto zákroku. Nemáte přehled, kde v Praze zákrok provádí? Děkuji z odpověď

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, jednalo se o sterilisaci metodou Essure, nemám informace, jestli to v Praze na soukromých klinikách někde prováději.

 • Veronika M.

  Dobrý večer chcela bi som sa opýtať postúpila som sterilizáciu dočasnú pred 2 rokmi chcela bi som otehotniet akí je postup prosím

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, u žen je možná i speciální dočasná sterilizace. V tomto případě dojde k dočasnému přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Zátky se vloží do ústí vejcovodů, kde se zvětší a zabrání průchodu vajička dále do dělohy. Pokud máte nově zájem o průchodnost vejcovodů, obraťte se na pracoviště, kde jste tento výkon podstoupila.

 • Anna

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud mi nevyhovuje hormonální antikoncepce, nehormonální tělísko mi způsobilo také vážně potíže a jsem mladá (20) která klinika by respektoval moji tělesnou autonomii a "dovolila" by mi jít na sterilizaci? Jsem rozhodnutá už dlouho. Jenom čekám ma věk 21 let. Trpím psychickými problémy po všech těch kombinacích antikoncepce a antidepresiv.. Život by jse mi velmi ulehčil.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, budete-li mít indikaci odborníka ve Vašem případě psychiatra, kde bude napsáno: INDIKUJI leg.sterilisaci z důvodu (a tento uveden) pak uvedené provedena kterákoliv gyn-por.klinika.

 • Kateřina G.

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné otěhotnět a to po sterilizaci a jak by co by člověk měl pro to udělat a po případ nějaké další informace nebo finance?

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je málo pravděpodobné ale NENÍ NEMOŽNÉ.

 • Jana

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda po sterilizaci může mít žena problémy-komplikace? A ješte prosím k vasektomii. Můj gynekolog mi kdysi říkal, že u mužů to není tak jednoduché. Ale nemluvil o operaci. Mluvil něco o Anglii. Bohužel si už ale nevzpomínám o co šlo. Jde u nás v ČR udělat vasektomie? Děkuji za odpovědi. Pěkný den.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano komplikace mohou být jako po kterémkoliv jiném výkonu, ale spíše vzácně. U mužů lze provést vasektomii v ČR - doporučuji urologa dle spádu nebo ať manžel (partner) řeší cestou praktického lékaře.

 • Sylvie P.

  Vážený pane doktore, po špatné snášenlivosti hormonální antikoncepce, ke které jsem se letos v lednu po 7-8 leté pauze vrátila (nasazena Mirelle - trvalé nepravidelné krvácení, špinění během užívání, výměna za Lindynette 20 - opět špinění při užívání, alergická reakce, svědivá vyrážka, po neustupujícím problému jsem ji vysadila), mne zajímá sterilizace. Je mi 40 let, mám dvě děti a v r. 2017 mi byla potvrzená roztroušená skleróza (léčba injekcemi Copaxone, 3x týdně). Zaujala mne hysteroskopická sterilizace systémem Essure. Jelikož jsem nenašla moc aktuálních informací (na internetu informace, staré články řadu let) zajímá mne cena, zda je zákrok stále plně hrazen, informaci o ceně jsem našla 25.000,-Kč, zda by v mém případě nemoci RS nebyla možná úhrada pojišťovnou, údajně jedna pojišťovna tento zákrok hradí (mam ČPZP) a dále by mne zajímalo, jak rychle si vše "sedne", popř. zda jsou negativní zkušenosti, komplikace. Po zákroku je zřejmě špinění, krvácení, ale menzes se poté dostaví v termínu. Co udělat v případě zájmu? Nejdříve se k Vám objednat na konzultaci, případně vyšetření a poté se domlouvá termín zákroku? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem, Sylvie Planková

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, objednejte se přímo na konsultaci k MUDr.Kovář, který výkon provádí a s panem doktorem je pak možná domluva stran dalšího postupu. Výkon je zpoplatněn orientačně kolem cca 30 000Kč není-li zdravotní indikace odborníka (ve Vašem případě neurologa).

 • Denisa

  Dobrý den. Podstoupila jsem před pár lety sterilizaci. Bohužel aktuálně nevím jakou metodou. I přesto by mě zajímalo zda se dala v ČR sehnat klinika, kde to zase zprůchodní, nebo zda se to už dělá běžně? Pokud ne jaká je šance, že revizní lékař rozhodne o prvním IVf , které by uhradila pojišťovna. Podotýkám že sterilizace byla provedena z psychických zdravotních důvodů. Situace se však změnila, můj zdravotní stav se za těch 7 let stabilizoval a ve mně se probudili mateřské pudy. Ještě jsem po dvou císařských řezech. A poslední dotaz jak dlouho dopředu se musí vysazovat psychiatrické léky, aby neměli žádný vliv na dítě. Například lithium? Je šance že ještě někdy budu mít dítě? Moc děkuji za odpověď Denisa

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, sterilizace se nedá vrátit zpět, výsledky nejsou přesvědčivé a hrozí komplikace při otěhotnění - např. mimoděložní těhotenství. IVF pojišťovna neuhradí. Psychiatrickou léčbu a její vysazení konzultujte s ošetřujícím psychiatrem. Sama rozhodně nevysazujte!!
 • Božka

  Dobrý deň, Existuje nejaký spôsob ako potlačiť túžbu po dieťati? Nejaké pirule, operácia, čokoľvek. Mám 36 a nefunkčný vzťah. Viem, že nie je vhodné mať dieťa, ale moje telo si myslí iné. Som z toho nervózna, depresívna a výbušná. Ďakujem za odpoveď

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, toto je spíš otázka na psychiatra, psychologa nebo sexuologa. Obecně žádné takové tabletky neexistují.
 • tereza

  Dobrý den, trpím v podstatě pořád mykozami. Od 18-25 let jsem brala hormonalni antikoncepci a neustale řešila opakujici se mykozy ( 2-3x mesicne), byla jsem i na OGGT testu-vse OK). Pak jsem antikoncepci vysadila, měla dvě děti a 7 let byl naprostý klid. Nyní v srpnu 2022 jsem si nechala zavést tělísko hormonální a od zavedení jsem z mykoz vubec nevysla. Léky zaberou opravdu jen na pár dní a hned je zpět. Má smysl zahajovat nějakou léčbu dlouhodobějšího charakteru s tímto tělískem, nebo mám tělísko nechat vyjmout? Co mě vlastně nejvíce zajímá je, zda by Mohla pomoci výměna za nehormonální tělísko? Uplně bez antikonc. být také nechci, když se podívám zpět tak během těch 7 let bez antikoncepce jsem sice byla bez mykoz ,ale také manžel neměl moc chuť na sex, protože mu prezervativ nevyhovuje takto dlouhodobě, a ja mu rozumím

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, jistotu Vám změna antikoncepce nedá. Můžete zvážit laparoskopicku sterilizaci nebo vasektomii u partnera.
 • Lucie

  Dobrý den chtěla bych se zeptat je nějaký rozdíl mezi Danou a antikoncepcí jde o to jestli dochází k zabití plodů prosím o pochopení Potřebují to vědět z důvodu křesťanství děkuji za pochopení v případě radu jakým způsobem se vyhnout aby plod nebyl usmrcen děkuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, žádná antikoncepce nezabíjí plod, funguje to jen jako zabránění otěhotnění. K vývoji plodu nedochází.

 • Marie

  Dobrý den Letos mi bude 32 a mám 3 děti a prodělala jsem 2 zamlklé potraty. Jsem pevně rozhodnutá že další děti už nechci. Nechci už do stáří řešit ani antikoncepci a ani menstruaci. Chtěla bych odstranit delohu a děložní čípek. Má otázka zní,, je možné o takový zákrok požádat svého gynekologa? Myslím spíše zda mi to udělají i bez toho aniž bych byla nějak nemocná (miomy atd,). Popřípadě jak je to s cenou zákroku. Moc děkuji za odpověď. Marie

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, k odstranění dělohy musí být závažný důvod, pro Vás bude vhodnější sterilizace, která se dá na přání zaplatit.

 • Jiřína

  Dobrý den udělala jsem špatné rozhodnutí a velice toho lituji, podstoupila jsem LSK Sterilizaci, četla jsem že existuje možnost Mikrochirurgicke zprůchodnění vejcovodů? můžete mi poradit prosím kam se obrátit děkuji za odpověď s pozdravem Jiřina

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, Zprůchodnění vejcovodů po sterilizaci je technicky nemožné. Provedení implantací zbývajících částí vejcovodů znovu do dutiny děložní má spíš jen velice malou teoretickou šanci na úspěch, nevím, že by jej některé pracoviště v ČR provádělo, takže bych tuto úvahu rovněž zavrhl. Nicméně Vám zcela jistě mohou pomoci Centra asistované reprodukce s metodami IVF ET, kdy embryo bude zavedeno do dutiny děložní přes pochvu a hrdlo děložní. Pak je šance na úspěch velká, závislá spíš na kvalitě vajíček, resp. embryí. Jinou radu Vám zodpovědně dát nemohu.

 • Petra

  Dobrý den, mám prosím dotaz, zda je možné i po sterilizaci dále užívat antikoncepční pilulky, abych si udržela pravidelný cyklus a nebo po zákroku jej musím vysadit? Děkuji.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, pokud není kontraindikace, lze i po sterilizaci užívat antikoncepci. Třeba pro úpravu cyklu.

 • Kamila L.

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli lze nějak zjistit nějakým vyšetřením sterilace na mé osobě děkuji Kamila

  • MUDr. Jan Malaník

   Pro vyšetření neplodnosti /sterility/ existuje celá řada vyšetření ženy i muže, vedle gynekologických příčin sem řadíme mimo jiné poruchy hematologické, imunologické, genetické....problematika je velice široká a tomu odpovídá i rozsah možných vyšetření

 • K.

  Dobrý den, plánuji podstoupit ambulantní sterilizaci a ráda bych se dozvěděla podrobnosti. Které z Vašich pracovišť ji provádějí a jaká je cca čekací lhůta? Existují další "podmínky" kromě překročení 21 let a 14ti denního odstupu mezi vyšetřením zákrokem (např. připravit si žádanku od lékaře, apod,...)? Nemám žádný zdravotní důvod k ambulantní sterilizaci, tudíž počítám s tím, že si zákrok budu platit sama - jaká je momentálně cena? A je nutné ještě před provedením zákroku vysadit hormonální antikoncepci, případně kdy? Bohužel o možnostech ambulantní sterilizace v ČR nejsou na internetu k dostání příliš aktuální informace, pracoviště co ji dříve prováděla ji již neprovádí, apod,... Existuje "seznam" míst kde ji dělají / poradil byste mi kde aktuální informace získat? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem, Karolína J.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, ambulantní sterilisaci nyní neprovádíme. Můžete podstoupit zákrok v lůžkovém zařízení, ale tam se jedná o laparoskopické odstranění vejcovodů.

 • Terka38

  Dobrý den chtěla bych se zeptat když mám spozdeni s mestruací nemůžu být těhotná ? Dekuji

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, ano, možné to je, udělejte si těhotenský test

 • Chvalinová

  Dobrý den, v jedné odpovědi na dotaz uvádíte, že je možnost dočasného přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Nemohu najít bližší informace o tomto zákroku. Nemáte přehled, kde v Praze zákrok provádí? Děkuji z odpověď

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, jednalo se o sterilisaci metodou Essure, nemám informace, jestli to v Praze na soukromých klinikách někde prováději.

 • Veronika M.

  Dobrý večer chcela bi som sa opýtať postúpila som sterilizáciu dočasnú pred 2 rokmi chcela bi som otehotniet akí je postup prosím

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, u žen je možná i speciální dočasná sterilizace. V tomto případě dojde k dočasnému přerušení průchodnosti vejcovodů díky uložení speciálních gelových zátek na vejcovody. Zátky se vloží do ústí vejcovodů, kde se zvětší a zabrání průchodu vajička dále do dělohy. Pokud máte nově zájem o průchodnost vejcovodů, obraťte se na pracoviště, kde jste tento výkon podstoupila.

 • Anna

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, pokud mi nevyhovuje hormonální antikoncepce, nehormonální tělísko mi způsobilo také vážně potíže a jsem mladá (20) která klinika by respektoval moji tělesnou autonomii a "dovolila" by mi jít na sterilizaci? Jsem rozhodnutá už dlouho. Jenom čekám ma věk 21 let. Trpím psychickými problémy po všech těch kombinacích antikoncepce a antidepresiv.. Život by jse mi velmi ulehčil.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, budete-li mít indikaci odborníka ve Vašem případě psychiatra, kde bude napsáno: INDIKUJI leg.sterilisaci z důvodu (a tento uveden) pak uvedené provedena kterákoliv gyn-por.klinika.

 • Kateřina G.

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zda je možné otěhotnět a to po sterilizaci a jak by co by člověk měl pro to udělat a po případ nějaké další informace nebo finance?

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je málo pravděpodobné ale NENÍ NEMOŽNÉ.

 • Jana

  Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda po sterilizaci může mít žena problémy-komplikace? A ješte prosím k vasektomii. Můj gynekolog mi kdysi říkal, že u mužů to není tak jednoduché. Ale nemluvil o operaci. Mluvil něco o Anglii. Bohužel si už ale nevzpomínám o co šlo. Jde u nás v ČR udělat vasektomie? Děkuji za odpovědi. Pěkný den.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano komplikace mohou být jako po kterémkoliv jiném výkonu, ale spíše vzácně. U mužů lze provést vasektomii v ČR - doporučuji urologa dle spádu nebo ať manžel (partner) řeší cestou praktického lékaře.

 • Sylvie P.

  Vážený pane doktore, po špatné snášenlivosti hormonální antikoncepce, ke které jsem se letos v lednu po 7-8 leté pauze vrátila (nasazena Mirelle - trvalé nepravidelné krvácení, špinění během užívání, výměna za Lindynette 20 - opět špinění při užívání, alergická reakce, svědivá vyrážka, po neustupujícím problému jsem ji vysadila), mne zajímá sterilizace. Je mi 40 let, mám dvě děti a v r. 2017 mi byla potvrzená roztroušená skleróza (léčba injekcemi Copaxone, 3x týdně). Zaujala mne hysteroskopická sterilizace systémem Essure. Jelikož jsem nenašla moc aktuálních informací (na internetu informace, staré články řadu let) zajímá mne cena, zda je zákrok stále plně hrazen, informaci o ceně jsem našla 25.000,-Kč, zda by v mém případě nemoci RS nebyla možná úhrada pojišťovnou, údajně jedna pojišťovna tento zákrok hradí (mam ČPZP) a dále by mne zajímalo, jak rychle si vše "sedne", popř. zda jsou negativní zkušenosti, komplikace. Po zákroku je zřejmě špinění, krvácení, ale menzes se poté dostaví v termínu. Co udělat v případě zájmu? Nejdříve se k Vám objednat na konzultaci, případně vyšetření a poté se domlouvá termín zákroku? Předem Vám děkuji za odpověď. S pozdravem, Sylvie Planková

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, objednejte se přímo na konsultaci k MUDr.Kovář, který výkon provádí a s panem doktorem je pak možná domluva stran dalšího postupu. Výkon je zpoplatněn orientačně kolem cca 30 000Kč není-li zdravotní indikace odborníka (ve Vašem případě neurologa).

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.