O gynekologické péči a zákrocích v tisku

Gynekologické problémy - v každém věku řešíte něco nového

Pro většinu z nás žen se představa gynekologické prohlídky nesetkává s nadšením. Gynekolog však opravdu dokáže odhalit mnoho špatných věcí v zárodku. A s každou novou životní etapou mohou přijít nové problémy.

více...

Pozvánka na výstavu v ambulanci Hlučín

V novém objektu AMBULANCE na Čs. armády 12c v Hlučíně se během února a března koná výstava obrazů Denisy Zástřeškové.

více...

Mylné dezinformace ohledně ukončení ordinací Dr. Kováře v Havířově

Vzhledem k tomu, že se na FB aj. objevily poplašné zprávy o mém ukončení ordinování v Havířově, dovoluji si tímto informovat, že budu i nadále působit v ordinaci Havířov 1 až 1 1/2 dne týdně.

více...

Gynprenatal získal akreditaci MZ na vzdělávání lékařů

Naše gynekologické pracoviště Gynprenatal s.r.o. získalo akreditaci Ministerstva zdravotnictví pro specializační vzdělávání lékařů v oboru GYNEKOLOGIE A PORODNICTVÍ, Ambulantní pracoviště registrujícího gynekologa (Část III.)

více...

Tanga jsou krásná věc. Hlavně pro kvasinky!

MUDr. Petr Kovář se v nejnovějším čísle časopisu Aha! věnuje problematice vaginální mykózy a čtenářkám radí, jak se této nemoci vyvarovat, nebo jak ji léčit.

více...

Ambulantní zákrok při silném krvácení

Gynekolog MUDr. Petr Kovář v časopise Moje zdraví doporučuje ženám trpící silným a bolestivým menstruačním krvácením metodu termoablace endometria neboli odstranění sliznice pomocí tepelné energie.

více...

MUDr. Petr Kovář v poradně časopisu Maminka

MUDr. Petr Kovář radí v časopise Maminka ohledně srůstů v děloze a jejich léčbě pomocí hysteroskopie.

 

více...

Za dveřmi gynekologické ordinace

Na otázky kolem přechodu, myomů a bolestivé menstruace odpovídá gynekolog MUDr. Petr Kovář

 

více...

MUDr. Petr Kovář radí v časopise Maminka

Na vaše nejčastější dotazy týkající se těhotenství, antikoncepce a dalších intimních problémů odpovídá renomovaný odborník.

 

více...

Odstranění děložní sliznice je možné i bez operace

Silné a bolestivé menstruační krvácení již není nutné řešit operací. Nově je možné na tento problém vyzrát pomocí tzv. termoablace endometria neboli odstranění (či výrazné zredukování) sliznice prostřednictvím tepelné energie, což se provádí ambulantně.

 

více...

Antikoncepce bez hormonů

Existuje určité procento žen, kterým hormonální antikoncepce nevyhovuje, ať už z lékařských, nebo osobních důvodů. V ordinaci se mě proto často ptají na jiné – nehormonální – způsoby ochrany před početím. Medicína samozřejmě nabízí alternativy, některé jsou spolehlivé, jiné méně. Pojďme si je stručně shrnout.

 

více...

Poprvé s dcerou ke gynekologovi

V kolika letech mám vzít dceru poprvé na gynekologickou prohlídku? Mám ji absolvovat s ní? A jak je to s očkováním proti rakovině děložního čípku? To jsou nejčastější otázky, které mi v ordinaci kladou matky dospívajících dcer. A je to dobře, neboť doby hromadných povinných návštěv gynekologa v 9. třídě ZŠ jsou dávno pryč. A dívky by měly do gynekologické ordinace zavítat určitě ještě před zahájením sexuálního života.

 

více...

Diplomy našich lékařů

Diplomy doživotního vzdělávání našich lékařů

více...