Prémiový ultrazvukový systém SAMSUNG

Už dvě naše pracoviště jsou nově vybavena vysoce kvalitním 4D ultrazvukovým přístrojem SAMSUNG, určeným také k prenatálním ultrazvukovým vyšetřením.

Kontakty ultrazvuk Hlučín

Kontakty ultrazvuk Havířov

Co je ultrazvuk

 • diagnostické ultrazvukové vyšetření je zavedená a efektivní neinvazivní zobrazovací metoda
 • vyšetření je bezpečné a nebolestivé
 • nebyly prokázány žádné škodlivé vedlejší účinky ultrazvuku při výkonových hladinách používaných pro diagnostická vyšetření

Novinka! Vlastníte 3D televizi?

Foto i video Vašeho miminka můžete zobrazit v prostoru, pomocí vašich stereoskopických brýlí. Ty jsou dodávány např. ke 3D televizím Samsung, ale i jiným.

Stáhněte si ukázkové 3D video z ultrazvuku hned teď a přehrajte na Vaší 3D televizi!

Postup:
Připojte k PC USB flash disk.likněte pravou myší na vybraný soubor a zvolte "Uložit odkaz jako ..." a uložte soubor na USB disk.

Ukázkové video 1, Ukázkové video 2, Ukázkové video 3, Ukázkové video 4, Ukázkové video 5, Ukázkové video 6, Ukázkové video 7

USB disk připojte do Vaší televize a zvolte přehrávání souboru.

Kdy se ultrazvuk používá

Pro vyšetření dělohy, vejcovodů, vaječníků, ale např. i při hodnocení močového měchýře (v rámci diagnostiky úniku moči či jiných onemocní močového měchýře); vyšetření probíhá buď přes břišní stěnu, nebo pomocí vaginální sondy.

V prekoncepčním období k sledování zrání a uvolnění vajíčka, růstu sliznice v děloze aj.

V těhotenství k ověření správného umístění plodu (vyloučení mimoděložního těhotenství), ke kontrole a sledování plodu (vitalita, správný růst, vyloučení vývojových vad), ale i pořízení fotografií a videí miminka.

Ultrazvuk v těhotenství

Vyšetření ultrazvukem je jeden ze způsobů, jak se může lékař opravdu podívat, jak se miminku daří bez toho, aby jakýmkoliv způsobem narušil jeho prostředí.

Trojrozměrný ultrazvuk umožňuje reálný pohled na plod v děloze (statický snímek, s nímž lze pracovat rotací či úpravami ve třech rovinách), termínem 4D ultrazvuk je pak označováno prostorové snímání plodu v reálném čase.

Kdy je vhodné 4D ultrazvukový záznam plodu provádět?

Nejvhodnější období pro záznam plodu je od 14. do 23. týdne těhotenství. V období od 17. do 23. týdne lze pozorovat trojrozměrně plod a jeho obličej, vidět jsou už také končetiny a vyšetřují se případné rozštěpové vady. Po 24. týdnu je kvalita vyšetření omezena velikostí plodu a zmenšeného volného prostoru.

Cena za ultrazvukovou fotografii či videozáznam miminka

Umožníme Vám pohled na Vaše dítě již od začátku nitroděložního vývoje pomocí 4D ultrazvuku a fotografie či video Vám předáme na CD nebo DVD. Tato služba není hrazena ze zdravotního pojištění, ale platí ji pacient (nicméně některé pojišťovny pak následně jsou ochoty proplatit poměrnou část v rámci svých „pacientských nadstandardních balíčků“).

Cena: 1.400,- Kč zahrnuje: 4D záznam vyšetření plodu (cca 10 minut videozáznamu včetně CD nebo DVD) + jedna vytištěná černobílá fotografie (termosnímek). Dalších 10 fotografií v digitální kvalitě (JPEG) dostanete na CD či flash disku.

Naše pracoviště v Hlučíně a v Havířově jsou vybavena tímto vysoce kvalitním 4D ultrazvukovým přístrojem, určeným také k prenatálním ultrazvukovým vyšetřením.

Klikněte prosíme na kontakty gynekologických ordinací, vyberte si ordinaci která je vám nejblíže a zavolejte nám. Děkujeme!

Ultrazvuková diagnostika, fotodokumentace včetně 3D a 4D ultrazvuku

Ultrazvukové vyšetření je výbornou metodou pro zobrazení měkkých tkání, je bezpečné a nebolestivé.

Co ultrazvuk zjišťuje

Ultrazvukem se kontroluje místo uhnízdění vajíčka v děloze, zjišťuje se riziko vrozených vývojových vad, později se kontroluje plod a jeho poloha, stav placenty, zásobení miminka z ní pupečníkem a také množství plodové vody.

Kdy žena ultrazvuk podstupuje

Prvním ultrazvukem zhruba v 6. týdnu je ověřeno těhotenství. Druhý ultrazvuk absolvuje maminka v 11.–14. týdnu, cílem je zachytit případné riziko vývojových vad a stáří plodu. Třetí vyšetření provádí lékař v 18.–23. týdnu těhotenství, kdy opět velmi důkladně zkontroluje plod. Poslední ultrazvuk přichází na řadu mezi 30. a 32. týdnem gravidity a slouží především ke zjištění polohy plodu, stavu placenty a množství plodové vody. Kromě toho může žena podstoupit během těhotenství i další ultrazvuky – a to jak z důvodů lékařských (průběžná kontrola růstu plodu, kontrola jeho zásobení z placenty, kontrola předčasného otevírání porodních cest aj.), tak z důvodů nelékařských (např. foto či videodokumentace na vyžádání rodičů).

3D a 4D ultrazvuk

Naše ordinace vám umožní pohled na vaše miminko od začátku nitroděložního vývoje pomocí 3D i 4D ultrazvuku. Trojrozměrný ultrazvuk umožňuje reálný pohled na plod v děloze (statický snímek či jeho rotace kolem některé z os), 4D ultrazvuk pak zachycuje trojrozměrné zobrazení miminka přímo v reálném čase – tzn. v pohybu.

Prémiový ultrazvukový systém SAMSUNG

Komentáře (11)

 • Erika

  Dobrý den, byla jsem na screeningu kvůli vadě v děloze (uterus subseptus), vše proběhlo asi za pět minut, UZ byl prý v pořádku, viz i zpráva (falx cerebri se zobrazuje, intrakraniální translucence bpn- páteř bpn., horní čelist bpn., srdce obě komory s normální kontraktilitou, aorta i plicnice se zobrazují, srdeční frekvence pravidelná 140-160/ min, žaludek v dutině břišní, není ascites, močový měchýř plodu, naplněn, končetiny plodu přítomny, normální pohybová aktivita plodu nosní kůstka přítomna, linea nucheae 1,4mm), ale pak mi večer doktorka volala, že krev mi vyšla špatně, že jsem v šedé zóně a že by chtěla, abych šla ještě za genetikem. Já jsem brala od začátku utrogestan, hodně jsem krvácela kvůli vadě v děloze (mám tam septum), prodělala jsem ještě covid, na to se mě ale u screeningu neptali. Mohly by být ty hodnoty tím zkreslené? PAPP-A: 1,7 mlU/ml odpovídající 0,49 MoM a FßHCG: 69,38 ng/ml odpovídající 2,39 MoM. Závěr je, že riziko Downu 1/521. Je mi 27 let, v rodině já ani manžel vývojové vady nemáme. Předem děkuji za odpověď.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, při hodnotách rizika v tzv. šedé zóně je na místě konzultace genetikem, na výběr je více možností - odběr choriových klků, NIPT, integrační test v 16týdnu gravidity atd., detaily Vám vysvětlí kolegové při vyšetření.

 • Katka

  Dobrý den, prosím o Váš názor. V 17tt těhotenství jsem použila domácí doppler - angelsounds k poslechu srdíčka. Nicméně srdíčko se nepodařilo dohledat, celkově jsem s přístrojem jezdila po břiše cca 1 hod 20 min s krátkými přestávkami. Pak jsem si přečetla, že přístroj není úplně bezpečné používat dlouhodobě, proto jsem jej vrátila a již nepoužila. Mohla jsem tímto dlouhým použitím miminku uškodit? Modlím se teďkom, ať je mimi v pořádku. Mockrát děkuji za odpověď

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, ruční ultrazvuk je bezpečný a jednoduchý přístroj speciálně navržený pro domácí použití. Posloucháte pomocí něj tlukot srdce miminka. Přístroj má výdrž zhruba 500 jednominutových poslechů na 1 baterii. Jedná se o dopplerovskou technologii, která pracuje na frekvenci 3,3 Mhz. Tato technologie se používá např i v průmyslu, v letectví, a pak právě i v medicíně u ultrazvuků. Více se dozvíte z návodu ke konkrétnímu přístroji.

 • Klara

  Dobry den mate prosim skusenost ze na utz 19+1tt sa zaludok zobrazi slabo naplneny a dietatko je zdrave? Prva dcera mala atreziu ezofagu. Moze to byt len nahoda ze v tom case babatko malo zaludok vyprázdneny? Ostatné merania boli v poriadku. Dakujem

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, pokud v předcházejícím těhotenství měla dcera atrezii jícnu bude dobré provést kontrolní ultrazvukové vyšetření k prokázání žaludeční bubliny. Jinak ale vývojové vady plodu nejsou dědičné.

 • Katka

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, zistí gynekológ ultrazvukom či žena mala pohlavný styk?

  • MUDr. Petr Kovář

   Omlouváme se, z personálních a časových důvodů jsme nebyli schopni odpovědět. předpokládáme, že nyní již odpověď není aktuální. Pokud by na Vaší straně byl požadavek odpovědi,napište nám, prosím, aktualizovaný dotaz do poradny znovu, obratem zodpovíme. S omluvou MUDr. Petr Kovář.

 • Iveta Rauscher

  Dobry den, chtela bych se zeptat, jak presny je ve 12-13 tt ultrazvuk ve stanoveni stari plodu? Je mozne, ze se muze az o mesic splest? Muj plod byl ve 12tt 55,6mm velky a ve 13/2 68mm. Dekuji moc

  • MUDr. Petr Kovář

   Omlouváme se, z personálních a časových důvodů jsme nebyli schopni odpovědět. předpokládáme, že nyní již odpověď není aktuální. Pokud by na Vaší straně byl požadavek odpovědi,napište nám, prosím, aktualizovaný dotaz do poradny znovu, obratem zodpovíme. S omluvou MUDr. Petr Kovář.

 • Petr

  Dobrý den chtěl bych se zeptat co znamená z ultrazvuku tyto znaky FPS22D EVN4-9 8.0cm GEN MI 0.9 TIS 0.3 Děkuji za odpověď

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, jelikož uvedené není v celém kontextu /důvod, závěr vyšetření atd/ jednoznačně nelze usoudit. Blíže rozeberte s registrujícím gynekologem či ošetřujícím lékařem

 • Andrea

  Dobrý den, jsem v 8. týdnu, je to moje první těhotenství a nic nenaznačuje tomu, že bych měla nějaké potíže. Dnes jsem absolvovala po dvou týdnech druhou prohlídku u svojí gynekoložky a zároveň už druhé ultrazvukové vyšetření. Sestřička mi řekla, že tato častá ultrazvuková vyšetření jsou nadstandard a že obvykle se provádí jednou měsíčně, ale u nich se dělají jednou za 14 dní. Po vyhledání na internetu mám ale dojem, že takto časté ultrazvuky jsou dost neobvyklé a že se v těhotenství standardně dělají asi 4. Můžete mi prosím napsat, kolik ultrazvukových vyšetření je v bezproblémovém těhotenství obvyklých a jestli nemůže tak častý ultrazvuk mít negativní dopady na miminko? Děkuji.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, dle doporučeného postupu ČGPS je-li fyziologický nález v ranné graviditě postačuje UZ vyšetření ve frekvenci 1x á 4týdny. Předpokládám že kolegyně měla k uvedenému medicínský či jiný důvod.

 • Dominika

  Dobrý den, jsem v 6tt, bohužel doktorka po vyšetření řekla, že váček vidí, ale žádné embrio. Protože jsem i trochu krvácela/špinila, tak mi předepsala Gynprodyl, po tom jsem se rozkrvácela úplně, takže jsem jela do nemocnice na gynekologii na vyšetření. Tam mi doktor řekl, že stěna je zborcená a nevypadá to vůbec dobře. Napsal tuto zprávu: Uz vag: děl v AVF, v DD 1 GS zborcený bez obsahu, ani YS ani EP, patrný subchor hematom, adenxa bilat bpn Můžete mi říct, co to přesně znamená? Jak jsem byla v šoku, tak jsem na tu zprávu ani nekoukala a neptala se, jen brečela. Myslíte, že na vyčištění mám jít? Některé ženy, kterým se to také stalo to nedoporučují a prý to odejde samo s MS. Děkuji za odpověď

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, dle Vámi uvedeného popisu zprávy se jedná o tzv. missed abortion /zmlklé těhotenství/,tj. plod již dále nejeví známky životaschopnosti a je vhodné dutinu děložní vyčistit aby nevznikl zánět.

    

 • Marie

  Dobrý den. Byla jsem u své gynekoložky na pravidelné preventivní prohlídce. Vzdy, protože jsem jeste panna mě dělá ultrazvuk přes konečník. Každý rok co sem k ní chodila sem se jí ptala, jestlli je to postačující, ona že ano. Vždy je opatrná, říká, že musí být opatrná, aby mi neublížila i když mi prohlíží. A teď jsem k ní zas přišla , je mi lehce po třicítce, měla jsem slabší špinění a dělala mi ultrazvuk vaginálně, byla jsem uplně paralizovaná strachem a bolestí, že jsem nebyla schopná slova, hlavně strach, aby mi neprotrhla pann. blanu, cítila jsem na ní totiž dost tlak. Já teda nevím, ale nepamatuju si, že by mi to říkala, a předem chtěla souhlas. Nejdřív jsem si myslela, že je to podle postupů správně, říkám si, že asi to tak má být. Zdraví je přece nejdůležitejší. Ale asi za týden jsem se dozvěděla, že se to správně dělat nemá? Ze by mohlo dojít k narušení pann. blány. Příbuzná dělá na gyndě, tu to taky udivilo. Jediné co mi řekla, že uděláme ultrazvuk a jestli používám tampony a jestli byl pohlavní styk,.Můžete mi vysvětli proč se takhle postupuje? Cítím se dost mizerně. A proč se ptala na ty tampony? děkuji za info

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, používáte-li tampony je postup správný. Blíže doporučuji konkrétně dořešit s Vaší lékařkou.

    

 • Miluše

  dobry den muzete mi vysvetlit co to znamena deloha s avfi s ee do 9 mm -trojlistym a ovarium vpravo s df 17 mm a ovarium vlevo s df 17 mm obraz odpovida dnu mc doktorka me nuti do umeleho oplodneni je to spravne dekuji za odpoved

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, jelikož neuvádíte komplexnější informace o zdravotním stavu lze obtížně posoudit zda jste vhodná kandidátka na IVF/umělé oplodnění/. Uvedená zkratka DF znamená dominantní folikl „měchýřek“ obsahující vajíčko obalené vrstvami buněk. Blíže doporučuji došetření s registrujícím či nezávislou konsultaci s jiným gynekologem.

    

 • Natalie

  Dobrý den, Prosím o radu. Dnes jsem se vrátila od svého gynekologa docela v rozpacích z určení(nebo spíše neurčení) diagnostiky. Párkrát se mi stalo, že při styku jsem měla bolesti v podbřišku.. na internetu jsem si přečetla, že je to celkem běžné a stačí změnit polohu. Vše tak fungovalo dál. Od konce prosince se ale bolest začala objevovat pravidelněji. Čekala jsem, jestli po MS problém sám neodejde. Ale ne.. bolest začala stupňovat. Vždy v levém podbřišku, ostrá, tupá bolest, při které nešlo dál pokračovat. Objednala jsem se na gynekologii. Panu doktorovi jsem problémy popsala – nutno říct, že v běžném provozu mě břicho nebolí, ale cítím stále levou stranu v podbřišku, jako by se v ni něco dělo, dávalo určitý signál, který ale bolestivý není. Až při styku. Pak doktor mi ultrazvuk vůbec neudělal. Prohlídka byla asi minutová, prohmatal mi podbřišek, říkala jsem mu, že mě bolí, když mě mačká. Pak mě poslal obléci se… a začal, (cituji) že je děloha citlivá, že je to zánět, ale bez hnisu, něco jako tenisový loket. Pak následovalo dvouminutové ticho a dál pokračoval tím, že jsem málo oblečená, a že je to určitě tím, jinak že neví co jiného. Že jsem určitě někde nastydla (známky nachlazení vůbec nemám, za celou zima jsem nachlazená nebyla).. dostala jsem přednášku, jak mám řídit v rukavicích, abych k zánětu nepřišla. A pak řekl, že si mám nahřát hrnek na plotně a přes utěrku namáčknout na podbřišek. A tu chvíli jsem mu přestala důvěřovat, protože mi nejde do hlavy, jak na zánět můžu dávat horký hrnec, abych místo prohřála…? Budu ráda, když se budu mílit, ale zatím k tomu přikloněná nejsem. Odcházela jsem s tím, že se neumím oblékat, a že jsem v pořádku…. prosím tímto o radu. Jsem z toho nešťastná, protože bolest jsou opravdu nesnesitelné, a dle mého by takto pohlavní styk probíhat neměl. Je mi 19 let, beru Marvelon již dva roky. Moc děkuji za jakoukoli zprávu.

   

  • MUDr. Petr Kovář

   Dobrý den, přetrvávají -li bolesti po styku je vhodné dořešit příčinu. Určitě bych doplnil v rámci diagnostiky komplexní gynekologické UZ vyšetření. Pokud jste ztratila důvěru ve svého lékaře máte možnost vyšetření případně konsultace na jiném pracovišti – optimálně se všemi zprávamí z předchozích vyšetření.

    

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.