Komplexní operační léčba

Jsme zařízeni zabývající se především diagnostickými a operačními výkony v dutině děložní prováděnými ambulantně, poskytujeme však komplexní operační léčbu, využíváme laparoskopii, klasické techniky, miniinvazivní metody a hysteroresekční výkony.

Diagnostika a operativa v dutině děložní v ambulantním režimu

Pomocí velice tenkých endoskopů provádíme diagnostické výkony a drobnější operační výkony v dutině děložní (odstranění polypů, drobných myomů, ambulantní sterilizace aj.). Jako specializované pracoviště provádíme od r. 2009 tuto metodiku v ČR jako první, v ambulantním režimu absolvuje u nás ošetření cca 1000 pacientek ročně z celé ČR i zahraničí.

Laparoskopie

Vyšetřovací metoda, která umožňuje šetrné prohlédnutí břišní dutiny bez nutnosti klasického chirurgického řezu. Pomocí speciálních nástrojů a techniky lze několika vpichy zobrazit dutinu břišní a provést potřebný operační zákrok. Zákrok se provádí v celkové narkóze.

Klasické techniky

Operace v dutině břišní laparotomickou cestou (chirurgický vstup do dutiny břišní klasickým operačním řezem)

Miniinvazivní metody

Operace v dutině břišní pomocí laparoskopu a drobných vpichů. Není zapotřebí klasického chirurgického aeračního vstupu, zůstávají pouze drobné jizvičky.

Hysteroresekční výkony

Rozsáhlejší operační výkony v dutině děložní (ablace endometria, myomektomie, resekce septa děložního či srůstů v děloze), vyžadující však pro svůj rozsah celkovou anestézii.

Komentáře (11)

 • Monika T.

  Dobrý den, je mi 26, mám za sebou 1 porod a odjakživa mě trápí cysty na vaječnících. Jednou akutní operace laparo, odebrání části vaječníku. V srpnu mi opět jedna praskla, krvácení dovnitř i ven. Nasazen Cyklo3Forte. Od té doby, každý měsíc, v 3.den menstruace začne bolet v podbřišku. Bolest se stupňuje a dosednout jde velmi bolestivě. Při pohmatu, i při utz zevním nastává silná bolest, do levé strany podbřišku. Urologie, gastroenterologie, chirurgie, gynekologie, krev- vše v pořádku. Gyn navrhuje diagnostickou laparoskopii, dle ní tam něco z té srpnové cysty zůstalo a při menses, kdy se děloha roztahuje, tak prý na něco tlačí zřejmě. Bolesti trvají od 3.dne menses a trvají cca 14 dnů, pak je klid. V říjnu jsem menses vynechala(antikoncepce) a bolesti nebyly žádné. Používala jsem Adaring, nyní Nyselia (hledáme vhodnou HA kvůli migrénám). Co si o tom prosím myslíte? Děkuji mockrát T.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ještě před diagnostickou laparoskopií bych vyzkoušel některou antikoncepci s obsahem dienogestu po dobu min. 2-3 měsíců. Budou-li obtíže i přesto pokraovat pak až invazivní přístup. Dále dle konkrétní domluvy s registrujícím gynekologem.

 • Lenka

  Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o názor, jak je to s rekonvalescencí po termoablaci endometria ve srovnani s ablaci endometria? (Bolestivost po výkonu, délka pracovní neschopnosti, sport atd.) Předem moc děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je přibližně stejné, PN (prac.neschopnost) max 14dnů - poté možno i sportovní aktivity v závislosti na tom, jak se budete cítit.

 • Věrka

  Dobrý den pane doktore, jsem bezdětná 33 letá holka, která se přes rok snaží přirozeně otěhotnět. V břiše mám větší útvary a vejcovody vypadají nefunkčně (dle ultrazvuku), navíc jsou plné tekutiny. Vaječníky snad v pořádku, když vajíčka prý mám. Dá se tomu všemu věřit když šlo pouze o ultraz. vyšetření? Doporučují mi vejcovody odstranit Menstruuji pravidelně. UZ vag: D v AVF, vel 63×41 mm, endom.9 mm bez kavitace LO uloženo za dělohou 28×15 mm BPN, PO 46×26 mm z něj vychází útvar 38×17 mm spíše anechogenní, ale i mírně zahuštěná složka bez zvýšené perfuze, v okolí dělohy spíše k pravé straně anechog.útvary s haustrací, stěna útvaru prefundovaná, jeden z útvaru velikosti 106×47 mm, druhý více vpravo 70×30 mm v.s. sactosaplings bilaterálně, VT 0 Je opravdu nezbytné vejcovody odstranit? Popř. pokud si je nechám (i přesto, že se při laparoskopii potvrdí Sactosalpinx bilat., adhese), ovlivní to negativně moje zdraví, popř. možnost početí? Děkuji za Vaše vyjádření k mým problémům.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, projeví-li se oboustranně SACTOSALPINX (může být naplněno hnisem, krví, aj.) a budou-li srůsty pak doporučuji odstranit bohužel i za cenu ztráty možnosti otěhotnění přirozenou cestou. Bude-li nález minimálně na jedné straně diskrétní resp.půjde-li zachránit alespoň 1 vejcovod pak ano, ale záleží na peroperačním nálezu a domluvě s operatérem ovšem zde není vyloučeno, že se neodstraní v II.době – tedy v budoucnu.

    

 • Lucia

  Dobrý deň, mám 37 rokov a po ťažkom pôrode ktorý bol pred 6 rokmi mám prolaps maternice. je to už v takom štádiu, že už ju mám pri pošvovom vchode. Hysterektomiu si ešte nechcem dať urobiť, ale plastiky sa obávam kedže ešte by som chcela dieťa. Našla som metodu laserovú PROLAPLASE, ktorá by mohla pomôcť zlepšiť stav, viete mi poradiť, či to je účinné a či to pomáha? keďže to je finančne náročné, preto ma to zaujíma. Ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, dle mého názoru je léčba PROLAPLASE pouze k nízkému a střednímu stupni sestupu a je-li u Vás tento významný,pak je pravděpodobné že nebude účinná nebo jen dočasně. Doporučuji ještě zkonsultovat s erudovaným urogynekologem ve Vašem okolí ev.prostřednictvím registrujícího gynekologa.

    

 • Eva

  Dobrý večer ,prosím o radu , v lednu jsem podstoupila hysteroskopii pro fluidometra v děloze a neúspěšný pokus vzhledem kompletnímu uzavření kanálu po vysoké konizací hrdla ,doporučeno hospitalizace v nemocnici pro deobliteraci hrdla pro mukometru,zákrok byl ukončen pro perforaci do CD a nenalezení kanálu hrdla děložního ,preparace se nezdařila není možná. ultrazvuk děl.norm.vel.fluidometra 8,5mm s afrof.sliznicí bez polypů.okolí a adnexa bnp, tek O, nemám problémy jiné , nemenstruují už, výtoky nemám, gynekolog doporučuje pozorování mám dotaz není lepší se rozhodnout pro odstranění celé dělohy?A nebo existuje možnost tyto srůsty v hrdle děložním odstranit a vyčistit jinak zdravou dělohu? Děkuji za radu.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, varianta odstranění srůstů v děloze vzhledem k Vámi popisovaným komplikacím je nebezpečná, resp.může vyústit v odstranění dělohy,tj.hysterektomii. Uvedené, ale lze skutečně sledovat,tj.dispenzarizovat – souhlasím s názorem registr.gynekologa. Konečné rozhodnutí je však na Vás.

    

 • Iveta

  Dobry deň, ďakujem srdecne za vaše odpovede. Ešte by som predsalen mala jednu otázku…ak budete mat niekedy cas odpovedať….mám 49 rokov, v novembri som podstúpila laparoskopiu cysty na vajecniku. Bol odstráneny ľavý vajecnik s vajcovodom a tiež pravý vajcovod. Nie je uz u mňa riziko otehotnenia? Nebrala som ani neberiem žiadnu antikoncepciu, pýtam sa teda kvôli bezpečnemu sexu. S mojim lekárom sme túto otázku zatiaľ neprebrali…ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, bylo-li Vám odstraněno vše jak popisujete riziko otěhotnění je nepravděpodobné.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, srdečne vám ďakujem za vaše rady…Mala som otázku ohľadom cysty na vajecniku… uz som absolvovala laparoskopicky zakrok – lekari rozhodli tak, ako bol aj vás názor, odstránili ten postihnutý vajecnik s vajcovodom + aj druhý vajcovod – vraj preventívne, lebo ze vo vajcovodoch sa tvoria cysty. Chcela by som ešte poprosiť o váš názor – ako dlho sa hojí „vnútro“- v brušnej dutine po takomto zakroku…viem ze je to individuálne, teraz som týždeň po zákroku, pociťujem občasné pichanie po stranách v podbrusku…asi je to ešte normálne, len by som sa chcela uistit, koľko zhruba a ako sa mám šetriť… (chodenie, sedenie…)do práce môj lekár hovorí ze asi tak po 2 týždňoch po zákroku…? a ešte jedna vec – krvacala som 3 dni po operácii, lekár vravel ze teraz s krvacanim aj menstruaciou to môže byť rozhadzane- kolisave, posunute..aj viac týždňov…ďakujem pekne za odpoveď, prajem vám všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, mnohokráte děkuji za projevenou důvěru, ano hojení je individuální, do práce můžete za 2týdny – souhlasím s kolegou. S krvácením to zprvu může být kolísavé ale do 2-3měsíců by se měl cyklus stabilizovat.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, ďakujem pekne za vašu odpoveď. Mala som dotaz ohľadom vhodnosti kúpeľov pri cyste na vajecniku. Mám postihnutú dcéru, s ktorou sme absolvovali kúpeľný pobyt, snažila som sa horúcej vode vyhnúť, absolvovala som niekoľko procedúr vo vani ale voda bola vlažná až tepla, nie horuca.Problémy som nemala, tak dúfam ze som neurobila zle. Pán doktor, chcem vas pekne poprosit este o dalsiu radu.Bolesti nemam, len zriedka pichnutie, alebo tlak v podbrusku akoby na mocovy mechúr, niekedy vytok…odstránenie cysty plánujem napriek tomu, ako mi doporucil moj gynekológ a tiež vy vo vašej odpovedí. Ak som správne pochopila, cystu na vajecniku veľkosti 7,7×5,5 je dobre odstrániť aj keď nerobí vyslovené problémy? Moja otazka je, akym spôsobom sa postupuje. Ja myslim, ze by sa to robilo laparoskopicky. Cysta je podla vysledkov nezhubna. Ked som vsak bola konzultovat v nemocnici, tam mi lekár dal na zváženie ci by v mojom veku 48 rokov nebolo vhodne vybrat celu maternicu nakolko mam aj myom. Ten je sice len 1,5cm ale vraj aby casom neboli väčšie problémy…aký je prosím vás názor? Ďakujem a prajem všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nejsou-li potíže spojené s onemocněním dělohy pak bych viděl k chir.řešení pouze oblast vaječníku a vejcovodu na straně postižené cystickým útvarem. Primárně laparoskopickou cestou,tzn.odstranění cysty a bude-li tato poškozovat vaječník i vejcovod pak provedení tzv.adnexektomie(odstranění obojího) na uvedené straně. V případě komplikací lze provést výkon z řezu ,tj.laparotomicky. Blíže vysvětlí v příslušném ústavním zařízení,kde budete operována.

    

 • Renáta

  Dobrý den…Tento týden jsem byla u svého gynekologického lékaře na vyšetření.Mám už měsíc bolesti v podbříšku a lékař mi objevil varixy v briše.Napsal mi tablety cyclo 3 forte.Jakmile doberu léky mám dojít na kontrolu.Mluvil o operaci,tak jsem se chtěla zeptat,co to všechno obnáší.Děkuji za Vaši odpověd

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, postup Vašeho registrujícího gynekologa je zcela správný. Jelikož neuvádíte na jakém typu výkonu jste se předběžně domlouvali doporučuji dodržet uvedený postup s konkrétní domluvou.

    

 • Jiřina

  Dobrý den,je mi 54 let, 1,5 roku nemenstruuji, nemám žádné bolesti. Jsem sledována 2 roky kvůli cystě na vaječníku, postupná progrese, nyní 40 x 43 mm (jednokomorový anechogenní cystický útvar). Při poslední prohlídce – prvozáchyt – cysta i na druhém vaječníku – 11 mm. Vzhledem k nálezu je navržena operace LAVH s bilat. andexektomii. Markery i cytologie v pořádku, čípek cylindrický, hrdlo uzavřeno, děloha v AVF norm. vel. volná, okolí bpn.Můj gynekolog tvrdí, že budu mít už navždy pokoj, proto toto definitivní řešení. Nevím, jestli je tento zákrok nutný, jestli by nestačilo odstranit jen vaječníky. Přece jenom není operace jako operace. Jaký je Váš názor? Co byste mně doporučil Vy?Děkuji za odpověď.Jiřina V.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nutit Vás k uvedenému zákroku nikdo nemůže, rozhodnutí o zdravotním stavu je zcela na Vás, ale uvedený výkon ve Vašem případě rovněž doporučuji.

    

 • Simona

  Dobrý den,chtěla bych vas požádat o názor,nebo zda věřit tomu co mi řekl můj gynekolog,v Lednu jsem byla na operaci ovarialni cysty ,ted 8 znovu kdy mi udělali i kyretaz ,dnes jsem byla na stehach vyndani,,přitom mi gynekolog prohlížel ultrazvukem vaječníky a delohu zda je vše v pořádku,z nemocnice vim ze děloha byla trochu zvětšena a ze tam na zadní straně byl nalezeny maličký myomek,to vim od jedné sestřičky co semnou mluvila po operaci ,ale v papírech to vůbec nemám,no a dnes můj gynekolog řekl ze je to vyčištěné ale pak ze v děloze je nějaký stín ale ze to bude od toho čištění jak to dělali,je možné ze po čištění by tam byl opravdu stín? Říkala jsem mu ze me bolí opět břicho jako když to mám dostat a zada,kříž ,no popravdě mám male dítě tak jestli jsem se nenamohla nebo si neublizila při sexu,a nebo to opravdu může byt jak to čistili? Je to prý i ta bolest z te operace možná tak bych chtěla znát vas názor,operace byla 8 .9.17 byla jsem operován a jediná ten den děkuji

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den „příznak akustického stínu“může být zmiňovaný myom s čímž mohou souviset i Vámi zmiňované bolesti. Bližší došetření doporučuji u Vašeho registrujícího gynekologa.

    

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.