Komplexní operační léčba

Jsme zařízeni zabývající se především diagnostickými a operačními výkony v dutině děložní prováděnými ambulantně, poskytujeme však komplexní operační léčbu, využíváme laparoskopii, klasické techniky, miniinvazivní metody a hysteroresekční výkony.

Diagnostika a operativa v dutině děložní v ambulantním režimu

Pomocí velice tenkých endoskopů provádíme diagnostické výkony a drobnější operační výkony v dutině děložní (odstranění polypů, drobných myomů, ambulantní sterilizace aj.). Jako specializované pracoviště provádíme od r. 2009 tuto metodiku v ČR jako první, v ambulantním režimu absolvuje u nás ošetření cca 1000 pacientek ročně z celé ČR i zahraničí.

Laparoskopie

Vyšetřovací metoda, která umožňuje šetrné prohlédnutí břišní dutiny bez nutnosti klasického chirurgického řezu. Pomocí speciálních nástrojů a techniky lze několika vpichy zobrazit dutinu břišní a provést potřebný operační zákrok. Zákrok se provádí v celkové narkóze.

Klasické techniky

Operace v dutině břišní laparotomickou cestou (chirurgický vstup do dutiny břišní klasickým operačním řezem)

Miniinvazivní metody

Operace v dutině břišní pomocí laparoskopu a drobných vpichů. Není zapotřebí klasického chirurgického aeračního vstupu, zůstávají pouze drobné jizvičky.

Hysteroresekční výkony

Rozsáhlejší operační výkony v dutině děložní (ablace endometria, myomektomie, resekce septa děložního či srůstů v děloze), vyžadující však pro svůj rozsah celkovou anestézii.

Komentáře (22)

 • Klára

  Dobrý večer , V pátek jsem byla operovana s bartoliniho zlazou . Byla provedena chemická operace . Bohužel ta chemie se vylila a rozleptala mi celou vaginu až po zadek. Došlo tak k nekrotizaci tkáně . Po 48 hodinách byl vyjmut chemicky přípravek , ale krom pravidelného mazání vaginy Atd se nic nedělo . Momentálně je nekroza pryč , ale nova tkáň extreme bolí při močení a je ještě otekla. Nějaká první pomoc jak si co nejrychleji ulevit a zahojit ? Děkuji

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, existuje lokální léčba, ale je nutné toto konzultovat při gynekologickém vyšetření.
 • Tereza

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na dotaz ohledně laparoskopie. V pátek jsem podstoupila laparoskopii s podezřením na sactosalpinx a měl se odstraňovat levý vejcovod. Po probuzeni z narkozy a po vizite jsem se dozvěděla, že se sactosalpinx nepotvrdil a byla odoperovana pouze cysta z vajecniku. Na dotaz, zda je vejcovod tedy funkční mi nikdo neodpověděl. Že prý průchodnost se nedělala. Ale přeci by tam nenechali nefunkční vejcovod, když vědí, že se chystáme na KET. A další dotaz je k hojení po laparoskopii. Nekrvacim, pouze když jdu na stolici, tak po utreni mám krvácení (vaginální). Je to v pořádku? Už jsem v domácím léčení. Děkuji za odpověď. Tereza

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, dnes je trend při normálně vypadajícím vejcovodu, tento i při neplodnosti ponechat. Ohledně hojení máte určitě doporučenou kontrolu po propuštění u registrujícího gynekologa.
 • Alena

  Dobrý den . Před cca 2mesici při pohlavním styku a po křeč v podbřišku. Na kontrole potvrzena praskla cysta na vaječníku a tekutina v dutině břišní. Dnes jsem volala na svou gynekologii,že i po 2 měsícich od prasknutí mám bolesti v podbřišku a po pohlavním styku(při styku ani poloha na to nemá vliv) bolesti sílí. Prý si mám vzít čípek na bolest nebo si na tu bolest zvyknout,že už to bolet proste bude. Za sebou mam dvě pravidelné menstruace. Můj dotaz tedy je,zda opravdu je v pořádku,že se tekutina ani po 2 měsícich ještě nevstřebala a že opravdu už budu mít po dobu dokud budu menstruovat mít dennodenní bolesti. Děkuji moc za odpověď,nevím jak to řešit,protože jiný gynekolog u nás na okrese nenabírá nové pacienty. S pozdravem Alena

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, při přetrvávající bolesti je potřeba opakovat gynekologické vyšetření.
 • Sára

  Dobrý den, před měsícem jsem byla na indikační laparoskopii, chromopertubaci a hysteroskopii. Odebrali mi 3 malé cysty a našli srůst: “bledý colon ancendes agheruje blanitou adhezí v délce cca 10cm ke stěně břišní” Chci se zeptat, zda jsem to dobře pochopila, že se nejednalo o endometriozu, ale o běžný srůst způsobený například zánětem střeva? (Nikdy dříve jsem na operaci nebyla) A dále bych se prosím chtěla zeptat, kdy můžu chodit zase do sauny a začít s domácím cvičením s vlastní váhou. (Pohlavní styk mi má Dr. dovolila již 3 týdny po operaci) Předem děkuji za odpověď

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, o co přesně se do detailu jednalo by Vám měl sdělit operující lékař. Příčin srůstů je celá řada. Možnost cvičení záleží na průběhu hojení, při nekomplikovaných laparoskopiích je obvykle měsíc rekonvalescence dostatečný.
 • Havlíčková

  Dobrý den, je mi 75 let a moje gynekoložka mě nutí do operace cysty 4 cm, která za poslední rok nezměnila velikost, je ohraničená, žádné zdravotní obtíže nepociťuji. Vzhledem ke svému věku se mi do operace nechce. Je dle vašeho názoru operace nezbytná? Děkuji za odpověď!

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, zde záleží na charakteru cysty a potížích. Toto musí posoudit indikující lékař.
 • Kristýna

  Dobrý den, na základě zpožděné menstruace- dnes 12. den- jsem šla k doktorce na kontrolu, zda nejsem těhotná, ale při vyšetření mi byl nalezený myom- 1,5 cm veliký - ležící na děloze- ..Těhotenství prokázané nebylo ani z ultrazvuku, ani z krve. Prosím, může to mít s opožděním menstruace souvislost? A co s myomem dělat dál? Mám přijít za 3 měsíce na kontrolu, ale ráda bych pro to něco udělala, a né jen čekala, co se stane. Děkuji

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, záleží na umístění myomu, pokud roste mimo dutinu a je takto malý, operační léčba není na místě.
 • Marcela

  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na váš názor.Je mi 48 let a mám 3 děti. Mám endometriální cystu na pravém vaječníku velikosti 4,5 cm, jsem předběžně objednána k operaci, pan doktor říkal, že mi vezmou i celý vaječník s vejcovodem, je to prosím nutné? pochopila jsem, že se tím nevyřeší příčina problému, nehrozí tedy potom napadnutí druhého vaječníku? pokud je příčina v děloze není tedy potom lepší odstranit dělohu, aby mi zůstal aspoň jeden vaječník zdravý? děkuji za váš názor.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, terapie endometriozy je problematická, někdy je operační korekce nutná, jindy stačí farmakoloigické ovlivnění, vzhledem k Vašemu věku je doporučení operace na místě. Ale odstraňovat při ní i dělohu je v tomto případě nadbytečný výkon se svými riziky a následky. 

 • Markéta

  Dobry den chci se zeptat koupila jsem si cipky vaginalni do delohy cicatridina jsem po konizaci delozniho cipku a kyretaz a bylo by doporuceno ted par dni si vecer zavest co nejhloubeji ten cipek ale cetla jsem ze je taky potreba kdyz se tohle dava kazdy den udelat vyplach te delohy jednou tydne pry aby tam nezustali zbytky toho cicatridinu co se na to muze koupit dekuji za odpoved nashle

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, výplach není potřeba.

 • Tamara

  Dobrý den, gynekolog mi doporučil odstranit dělohu z důvodu velkého počtu a velikosti myomu. Vzhledem k mému věku 33 let, 2 porody bych ještě ráda zachovala dělohu. Je u vás jiná varianta nějakého zákroku? Nedoporučuje mi jen odstranění myomu, že jich je opravdu hodně. Z operace a pobytu v nemocnici jsem nervózní.

  • MUDr. Petr Kovář

   Omlouváme se, z personálních a časových důvodů jsme nebyli schopni odpovědět. předpokládáme, že nyní již odpověď není aktuální. Pokud by na Vaší straně byl požadavek odpovědi,napište nám, prosím, aktualizovaný dotaz do poradny znovu, obratem zodpovíme. S omluvou MUDr. Petr Kovář.

 • Vendula

  Dobrý den, v prosinci jsem prodělala zánět dělohy a byly nasazeny antibiotika dle citlivosti. Od té doby, tedy již půl roku mám stále obtíže (denně v podbřišku pocity, křeče jako by měla přijít menstruace). V únoru dle domluvy s OG jsem vysadila antikoncepci zda by to nepomohlo. Brala jsem Wobenzym, vitamíny, Cyclo3fort atd. Před měsícem jsem byla na laparoskopii kde nebyl žádný nález a výsledky stěrů na bakterie atd. byly negativní. Muj obvodni gynekolog mi sdělil, že mi při tomto zákroku měli na jeho žádost přerušit nervová vlákna abych neměla obtíže, ale že to nebylo dle zprávy provedeno a ted se s tím už nedá nic dělat. Předepsal mi tedy opět antikoncepci a mám ji začít za 2 týdny s menstruací užívat. Chtěla bych se zeptat, dělá se přerušení nervových vláken běžně při těchto obtížích? A je možné že mi opětovné nasazení antikoncepce uleví od obtíží? Popř. budu ráda za jakoukoli radu. Děkuji, Vendula 24let

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, příčina Vašich potíží není přiliš jasná. Pokud má být aplikována léčba je nutné nejdříve zjistit příčinu - endometrioza, vertebrogenní potíže apod. a dle příčiny zahájit ev. léčbu. Provedení "denervace" je rezervováno spíše pro pacientky vyššího věku s pocity úporného svědění a pálení nezánětlivé etiologie /přičiny/.

 • Martina O.

  Dobrý den, již cca půl roku mě trápí bolesti podbřišku a kříže. Byla jsem vyšetřena na gastroskopii, kolonoskopii s negativním nálezem. Na gynekologii mi našli cystu pravého ovaria, která během cca 2 měsícu sama zmizela. Bolesti ovšem přetrvávali, tak jsem podstoupila diagnostikou laparoskopii. Byly odstraněny četné srůsty a část cysty pravého ovaria a dále oba vejcovody. Aplikovali gel Adept. Myslela jsem si, že už se konečně zbavím bolesti, nicméně nyní, cca týden po operaci mi začali stejné bolesti. Lékař na mě nic zásadního neshledal. Prý se mohli srůsty znovu utvořit. Nyní mám cca 17 dnů po operaci a bolest je někdy k nevydrženi. Jedná se o stálou palivou bolest a tlak v oblasti kříže, ale jakoby uvnitř, Douglas prostor, bolí mě to při dosednutí a šíří se to do podbřišku. Nejhorší je to v leže. Upřímně, jsem z toho už na dně. Mám 2 děti a nemůžu se jim věnovat a nechci stále přidelávat okolí starosti, že mi něco je. Myslíte si, že se mi po tak krátké době mohli opět utvořit srůsty a způsobit mi stejné silné bolesti? Co mám dělat? Na kontrolu ke gynekologovi mám jít za týden. Mám to vydržet nebo mu zítra zavolat? Jaké řešení by jste mi doporučil i do budoucna? Už je mi to nepříjemné pořád někam chodit a stěžovat si, ale jsem opravdu bezradná. Děkuji za Váš názor.

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, bez konkrétního gynekologckého nálezu Vám nemohu poradit. Blíže dořešte cestou registrujíícího gynekologa.

 • Monika T.

  Dobrý den, je mi 26, mám za sebou 1 porod a odjakživa mě trápí cysty na vaječnících. Jednou akutní operace laparo, odebrání části vaječníku. V srpnu mi opět jedna praskla, krvácení dovnitř i ven. Nasazen Cyklo3Forte. Od té doby, každý měsíc, v 3.den menstruace začne bolet v podbřišku. Bolest se stupňuje a dosednout jde velmi bolestivě. Při pohmatu, i při utz zevním nastává silná bolest, do levé strany podbřišku. Urologie, gastroenterologie, chirurgie, gynekologie, krev- vše v pořádku. Gyn navrhuje diagnostickou laparoskopii, dle ní tam něco z té srpnové cysty zůstalo a při menses, kdy se děloha roztahuje, tak prý na něco tlačí zřejmě. Bolesti trvají od 3.dne menses a trvají cca 14 dnů, pak je klid. V říjnu jsem menses vynechala(antikoncepce) a bolesti nebyly žádné. Používala jsem Adaring, nyní Nyselia (hledáme vhodnou HA kvůli migrénám). Co si o tom prosím myslíte? Děkuji mockrát T.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ještě před diagnostickou laparoskopií bych vyzkoušel některou antikoncepci s obsahem dienogestu po dobu min. 2-3 měsíců. Budou-li obtíže i přesto pokraovat pak až invazivní přístup. Dále dle konkrétní domluvy s registrujícím gynekologem.

 • Lenka

  Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o názor, jak je to s rekonvalescencí po termoablaci endometria ve srovnani s ablaci endometria? (Bolestivost po výkonu, délka pracovní neschopnosti, sport atd.) Předem moc děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je přibližně stejné, PN (prac.neschopnost) max 14dnů - poté možno i sportovní aktivity v závislosti na tom, jak se budete cítit.

 • Věrka

  Dobrý den pane doktore, jsem bezdětná 33 letá holka, která se přes rok snaží přirozeně otěhotnět. V břiše mám větší útvary a vejcovody vypadají nefunkčně (dle ultrazvuku), navíc jsou plné tekutiny. Vaječníky snad v pořádku, když vajíčka prý mám. Dá se tomu všemu věřit když šlo pouze o ultraz. vyšetření? Doporučují mi vejcovody odstranit Menstruuji pravidelně. UZ vag: D v AVF, vel 63×41 mm, endom.9 mm bez kavitace LO uloženo za dělohou 28×15 mm BPN, PO 46×26 mm z něj vychází útvar 38×17 mm spíše anechogenní, ale i mírně zahuštěná složka bez zvýšené perfuze, v okolí dělohy spíše k pravé straně anechog.útvary s haustrací, stěna útvaru prefundovaná, jeden z útvaru velikosti 106×47 mm, druhý více vpravo 70×30 mm v.s. sactosaplings bilaterálně, VT 0 Je opravdu nezbytné vejcovody odstranit? Popř. pokud si je nechám (i přesto, že se při laparoskopii potvrdí Sactosalpinx bilat., adhese), ovlivní to negativně moje zdraví, popř. možnost početí? Děkuji za Vaše vyjádření k mým problémům.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, projeví-li se oboustranně SACTOSALPINX (může být naplněno hnisem, krví, aj.) a budou-li srůsty pak doporučuji odstranit bohužel i za cenu ztráty možnosti otěhotnění přirozenou cestou. Bude-li nález minimálně na jedné straně diskrétní resp.půjde-li zachránit alespoň 1 vejcovod pak ano, ale záleží na peroperačním nálezu a domluvě s operatérem ovšem zde není vyloučeno, že se neodstraní v II.době – tedy v budoucnu.

    

 • Lucia

  Dobrý deň, mám 37 rokov a po ťažkom pôrode ktorý bol pred 6 rokmi mám prolaps maternice. je to už v takom štádiu, že už ju mám pri pošvovom vchode. Hysterektomiu si ešte nechcem dať urobiť, ale plastiky sa obávam kedže ešte by som chcela dieťa. Našla som metodu laserovú PROLAPLASE, ktorá by mohla pomôcť zlepšiť stav, viete mi poradiť, či to je účinné a či to pomáha? keďže to je finančne náročné, preto ma to zaujíma. Ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, dle mého názoru je léčba PROLAPLASE pouze k nízkému a střednímu stupni sestupu a je-li u Vás tento významný,pak je pravděpodobné že nebude účinná nebo jen dočasně. Doporučuji ještě zkonsultovat s erudovaným urogynekologem ve Vašem okolí ev.prostřednictvím registrujícího gynekologa.

    

 • Eva

  Dobrý večer ,prosím o radu , v lednu jsem podstoupila hysteroskopii pro fluidometra v děloze a neúspěšný pokus vzhledem kompletnímu uzavření kanálu po vysoké konizací hrdla ,doporučeno hospitalizace v nemocnici pro deobliteraci hrdla pro mukometru,zákrok byl ukončen pro perforaci do CD a nenalezení kanálu hrdla děložního ,preparace se nezdařila není možná. ultrazvuk děl.norm.vel.fluidometra 8,5mm s afrof.sliznicí bez polypů.okolí a adnexa bnp, tek O, nemám problémy jiné , nemenstruují už, výtoky nemám, gynekolog doporučuje pozorování mám dotaz není lepší se rozhodnout pro odstranění celé dělohy?A nebo existuje možnost tyto srůsty v hrdle děložním odstranit a vyčistit jinak zdravou dělohu? Děkuji za radu.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, varianta odstranění srůstů v děloze vzhledem k Vámi popisovaným komplikacím je nebezpečná, resp.může vyústit v odstranění dělohy,tj.hysterektomii. Uvedené, ale lze skutečně sledovat,tj.dispenzarizovat – souhlasím s názorem registr.gynekologa. Konečné rozhodnutí je však na Vás.

    

 • Iveta

  Dobry deň, ďakujem srdecne za vaše odpovede. Ešte by som predsalen mala jednu otázku…ak budete mat niekedy cas odpovedať….mám 49 rokov, v novembri som podstúpila laparoskopiu cysty na vajecniku. Bol odstráneny ľavý vajecnik s vajcovodom a tiež pravý vajcovod. Nie je uz u mňa riziko otehotnenia? Nebrala som ani neberiem žiadnu antikoncepciu, pýtam sa teda kvôli bezpečnemu sexu. S mojim lekárom sme túto otázku zatiaľ neprebrali…ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, bylo-li Vám odstraněno vše jak popisujete riziko otěhotnění je nepravděpodobné.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, srdečne vám ďakujem za vaše rady…Mala som otázku ohľadom cysty na vajecniku… uz som absolvovala laparoskopicky zakrok – lekari rozhodli tak, ako bol aj vás názor, odstránili ten postihnutý vajecnik s vajcovodom + aj druhý vajcovod – vraj preventívne, lebo ze vo vajcovodoch sa tvoria cysty. Chcela by som ešte poprosiť o váš názor – ako dlho sa hojí „vnútro“- v brušnej dutine po takomto zakroku…viem ze je to individuálne, teraz som týždeň po zákroku, pociťujem občasné pichanie po stranách v podbrusku…asi je to ešte normálne, len by som sa chcela uistit, koľko zhruba a ako sa mám šetriť… (chodenie, sedenie…)do práce môj lekár hovorí ze asi tak po 2 týždňoch po zákroku…? a ešte jedna vec – krvacala som 3 dni po operácii, lekár vravel ze teraz s krvacanim aj menstruaciou to môže byť rozhadzane- kolisave, posunute..aj viac týždňov…ďakujem pekne za odpoveď, prajem vám všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, mnohokráte děkuji za projevenou důvěru, ano hojení je individuální, do práce můžete za 2týdny – souhlasím s kolegou. S krvácením to zprvu může být kolísavé ale do 2-3měsíců by se měl cyklus stabilizovat.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, ďakujem pekne za vašu odpoveď. Mala som dotaz ohľadom vhodnosti kúpeľov pri cyste na vajecniku. Mám postihnutú dcéru, s ktorou sme absolvovali kúpeľný pobyt, snažila som sa horúcej vode vyhnúť, absolvovala som niekoľko procedúr vo vani ale voda bola vlažná až tepla, nie horuca.Problémy som nemala, tak dúfam ze som neurobila zle. Pán doktor, chcem vas pekne poprosit este o dalsiu radu.Bolesti nemam, len zriedka pichnutie, alebo tlak v podbrusku akoby na mocovy mechúr, niekedy vytok…odstránenie cysty plánujem napriek tomu, ako mi doporucil moj gynekológ a tiež vy vo vašej odpovedí. Ak som správne pochopila, cystu na vajecniku veľkosti 7,7×5,5 je dobre odstrániť aj keď nerobí vyslovené problémy? Moja otazka je, akym spôsobom sa postupuje. Ja myslim, ze by sa to robilo laparoskopicky. Cysta je podla vysledkov nezhubna. Ked som vsak bola konzultovat v nemocnici, tam mi lekár dal na zváženie ci by v mojom veku 48 rokov nebolo vhodne vybrat celu maternicu nakolko mam aj myom. Ten je sice len 1,5cm ale vraj aby casom neboli väčšie problémy…aký je prosím vás názor? Ďakujem a prajem všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nejsou-li potíže spojené s onemocněním dělohy pak bych viděl k chir.řešení pouze oblast vaječníku a vejcovodu na straně postižené cystickým útvarem. Primárně laparoskopickou cestou,tzn.odstranění cysty a bude-li tato poškozovat vaječník i vejcovod pak provedení tzv.adnexektomie(odstranění obojího) na uvedené straně. V případě komplikací lze provést výkon z řezu ,tj.laparotomicky. Blíže vysvětlí v příslušném ústavním zařízení,kde budete operována.

    

 • Renáta

  Dobrý den…Tento týden jsem byla u svého gynekologického lékaře na vyšetření.Mám už měsíc bolesti v podbříšku a lékař mi objevil varixy v briše.Napsal mi tablety cyclo 3 forte.Jakmile doberu léky mám dojít na kontrolu.Mluvil o operaci,tak jsem se chtěla zeptat,co to všechno obnáší.Děkuji za Vaši odpověd

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, postup Vašeho registrujícího gynekologa je zcela správný. Jelikož neuvádíte na jakém typu výkonu jste se předběžně domlouvali doporučuji dodržet uvedený postup s konkrétní domluvou.

    

 • Jiřina

  Dobrý den,je mi 54 let, 1,5 roku nemenstruuji, nemám žádné bolesti. Jsem sledována 2 roky kvůli cystě na vaječníku, postupná progrese, nyní 40 x 43 mm (jednokomorový anechogenní cystický útvar). Při poslední prohlídce – prvozáchyt – cysta i na druhém vaječníku – 11 mm. Vzhledem k nálezu je navržena operace LAVH s bilat. andexektomii. Markery i cytologie v pořádku, čípek cylindrický, hrdlo uzavřeno, děloha v AVF norm. vel. volná, okolí bpn.Můj gynekolog tvrdí, že budu mít už navždy pokoj, proto toto definitivní řešení. Nevím, jestli je tento zákrok nutný, jestli by nestačilo odstranit jen vaječníky. Přece jenom není operace jako operace. Jaký je Váš názor? Co byste mně doporučil Vy?Děkuji za odpověď.Jiřina V.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nutit Vás k uvedenému zákroku nikdo nemůže, rozhodnutí o zdravotním stavu je zcela na Vás, ale uvedený výkon ve Vašem případě rovněž doporučuji.

    

 • Simona

  Dobrý den,chtěla bych vas požádat o názor,nebo zda věřit tomu co mi řekl můj gynekolog,v Lednu jsem byla na operaci ovarialni cysty ,ted 8 znovu kdy mi udělali i kyretaz ,dnes jsem byla na stehach vyndani,,přitom mi gynekolog prohlížel ultrazvukem vaječníky a delohu zda je vše v pořádku,z nemocnice vim ze děloha byla trochu zvětšena a ze tam na zadní straně byl nalezeny maličký myomek,to vim od jedné sestřičky co semnou mluvila po operaci ,ale v papírech to vůbec nemám,no a dnes můj gynekolog řekl ze je to vyčištěné ale pak ze v děloze je nějaký stín ale ze to bude od toho čištění jak to dělali,je možné ze po čištění by tam byl opravdu stín? Říkala jsem mu ze me bolí opět břicho jako když to mám dostat a zada,kříž ,no popravdě mám male dítě tak jestli jsem se nenamohla nebo si neublizila při sexu,a nebo to opravdu může byt jak to čistili? Je to prý i ta bolest z te operace možná tak bych chtěla znát vas názor,operace byla 8 .9.17 byla jsem operován a jediná ten den děkuji

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den „příznak akustického stínu“může být zmiňovaný myom s čímž mohou souviset i Vámi zmiňované bolesti. Bližší došetření doporučuji u Vašeho registrujícího gynekologa.

    

 • Klára

  Dobrý večer , V pátek jsem byla operovana s bartoliniho zlazou . Byla provedena chemická operace . Bohužel ta chemie se vylila a rozleptala mi celou vaginu až po zadek. Došlo tak k nekrotizaci tkáně . Po 48 hodinách byl vyjmut chemicky přípravek , ale krom pravidelného mazání vaginy Atd se nic nedělo . Momentálně je nekroza pryč , ale nova tkáň extreme bolí při močení a je ještě otekla. Nějaká první pomoc jak si co nejrychleji ulevit a zahojit ? Děkuji

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, existuje lokální léčba, ale je nutné toto konzultovat při gynekologickém vyšetření.
 • Tereza

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na dotaz ohledně laparoskopie. V pátek jsem podstoupila laparoskopii s podezřením na sactosalpinx a měl se odstraňovat levý vejcovod. Po probuzeni z narkozy a po vizite jsem se dozvěděla, že se sactosalpinx nepotvrdil a byla odoperovana pouze cysta z vajecniku. Na dotaz, zda je vejcovod tedy funkční mi nikdo neodpověděl. Že prý průchodnost se nedělala. Ale přeci by tam nenechali nefunkční vejcovod, když vědí, že se chystáme na KET. A další dotaz je k hojení po laparoskopii. Nekrvacim, pouze když jdu na stolici, tak po utreni mám krvácení (vaginální). Je to v pořádku? Už jsem v domácím léčení. Děkuji za odpověď. Tereza

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, dnes je trend při normálně vypadajícím vejcovodu, tento i při neplodnosti ponechat. Ohledně hojení máte určitě doporučenou kontrolu po propuštění u registrujícího gynekologa.
 • Alena

  Dobrý den . Před cca 2mesici při pohlavním styku a po křeč v podbřišku. Na kontrole potvrzena praskla cysta na vaječníku a tekutina v dutině břišní. Dnes jsem volala na svou gynekologii,že i po 2 měsícich od prasknutí mám bolesti v podbřišku a po pohlavním styku(při styku ani poloha na to nemá vliv) bolesti sílí. Prý si mám vzít čípek na bolest nebo si na tu bolest zvyknout,že už to bolet proste bude. Za sebou mam dvě pravidelné menstruace. Můj dotaz tedy je,zda opravdu je v pořádku,že se tekutina ani po 2 měsícich ještě nevstřebala a že opravdu už budu mít po dobu dokud budu menstruovat mít dennodenní bolesti. Děkuji moc za odpověď,nevím jak to řešit,protože jiný gynekolog u nás na okrese nenabírá nové pacienty. S pozdravem Alena

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, při přetrvávající bolesti je potřeba opakovat gynekologické vyšetření.
 • Sára

  Dobrý den, před měsícem jsem byla na indikační laparoskopii, chromopertubaci a hysteroskopii. Odebrali mi 3 malé cysty a našli srůst: “bledý colon ancendes agheruje blanitou adhezí v délce cca 10cm ke stěně břišní” Chci se zeptat, zda jsem to dobře pochopila, že se nejednalo o endometriozu, ale o běžný srůst způsobený například zánětem střeva? (Nikdy dříve jsem na operaci nebyla) A dále bych se prosím chtěla zeptat, kdy můžu chodit zase do sauny a začít s domácím cvičením s vlastní váhou. (Pohlavní styk mi má Dr. dovolila již 3 týdny po operaci) Předem děkuji za odpověď

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, o co přesně se do detailu jednalo by Vám měl sdělit operující lékař. Příčin srůstů je celá řada. Možnost cvičení záleží na průběhu hojení, při nekomplikovaných laparoskopiích je obvykle měsíc rekonvalescence dostatečný.
 • Havlíčková

  Dobrý den, je mi 75 let a moje gynekoložka mě nutí do operace cysty 4 cm, která za poslední rok nezměnila velikost, je ohraničená, žádné zdravotní obtíže nepociťuji. Vzhledem ke svému věku se mi do operace nechce. Je dle vašeho názoru operace nezbytná? Děkuji za odpověď!

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, zde záleží na charakteru cysty a potížích. Toto musí posoudit indikující lékař.
 • Kristýna

  Dobrý den, na základě zpožděné menstruace- dnes 12. den- jsem šla k doktorce na kontrolu, zda nejsem těhotná, ale při vyšetření mi byl nalezený myom- 1,5 cm veliký - ležící na děloze- ..Těhotenství prokázané nebylo ani z ultrazvuku, ani z krve. Prosím, může to mít s opožděním menstruace souvislost? A co s myomem dělat dál? Mám přijít za 3 měsíce na kontrolu, ale ráda bych pro to něco udělala, a né jen čekala, co se stane. Děkuji

  • MUDr. Jan MalaníkDobrý den, záleží na umístění myomu, pokud roste mimo dutinu a je takto malý, operační léčba není na místě.
 • Marcela

  Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na váš názor.Je mi 48 let a mám 3 děti. Mám endometriální cystu na pravém vaječníku velikosti 4,5 cm, jsem předběžně objednána k operaci, pan doktor říkal, že mi vezmou i celý vaječník s vejcovodem, je to prosím nutné? pochopila jsem, že se tím nevyřeší příčina problému, nehrozí tedy potom napadnutí druhého vaječníku? pokud je příčina v děloze není tedy potom lepší odstranit dělohu, aby mi zůstal aspoň jeden vaječník zdravý? děkuji za váš názor.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, terapie endometriozy je problematická, někdy je operační korekce nutná, jindy stačí farmakoloigické ovlivnění, vzhledem k Vašemu věku je doporučení operace na místě. Ale odstraňovat při ní i dělohu je v tomto případě nadbytečný výkon se svými riziky a následky. 

 • Markéta

  Dobry den chci se zeptat koupila jsem si cipky vaginalni do delohy cicatridina jsem po konizaci delozniho cipku a kyretaz a bylo by doporuceno ted par dni si vecer zavest co nejhloubeji ten cipek ale cetla jsem ze je taky potreba kdyz se tohle dava kazdy den udelat vyplach te delohy jednou tydne pry aby tam nezustali zbytky toho cicatridinu co se na to muze koupit dekuji za odpoved nashle

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, výplach není potřeba.

 • Tamara

  Dobrý den, gynekolog mi doporučil odstranit dělohu z důvodu velkého počtu a velikosti myomu. Vzhledem k mému věku 33 let, 2 porody bych ještě ráda zachovala dělohu. Je u vás jiná varianta nějakého zákroku? Nedoporučuje mi jen odstranění myomu, že jich je opravdu hodně. Z operace a pobytu v nemocnici jsem nervózní.

  • MUDr. Petr Kovář

   Omlouváme se, z personálních a časových důvodů jsme nebyli schopni odpovědět. předpokládáme, že nyní již odpověď není aktuální. Pokud by na Vaší straně byl požadavek odpovědi,napište nám, prosím, aktualizovaný dotaz do poradny znovu, obratem zodpovíme. S omluvou MUDr. Petr Kovář.

 • Vendula

  Dobrý den, v prosinci jsem prodělala zánět dělohy a byly nasazeny antibiotika dle citlivosti. Od té doby, tedy již půl roku mám stále obtíže (denně v podbřišku pocity, křeče jako by měla přijít menstruace). V únoru dle domluvy s OG jsem vysadila antikoncepci zda by to nepomohlo. Brala jsem Wobenzym, vitamíny, Cyclo3fort atd. Před měsícem jsem byla na laparoskopii kde nebyl žádný nález a výsledky stěrů na bakterie atd. byly negativní. Muj obvodni gynekolog mi sdělil, že mi při tomto zákroku měli na jeho žádost přerušit nervová vlákna abych neměla obtíže, ale že to nebylo dle zprávy provedeno a ted se s tím už nedá nic dělat. Předepsal mi tedy opět antikoncepci a mám ji začít za 2 týdny s menstruací užívat. Chtěla bych se zeptat, dělá se přerušení nervových vláken běžně při těchto obtížích? A je možné že mi opětovné nasazení antikoncepce uleví od obtíží? Popř. budu ráda za jakoukoli radu. Děkuji, Vendula 24let

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, příčina Vašich potíží není přiliš jasná. Pokud má být aplikována léčba je nutné nejdříve zjistit příčinu - endometrioza, vertebrogenní potíže apod. a dle příčiny zahájit ev. léčbu. Provedení "denervace" je rezervováno spíše pro pacientky vyššího věku s pocity úporného svědění a pálení nezánětlivé etiologie /přičiny/.

 • Martina O.

  Dobrý den, již cca půl roku mě trápí bolesti podbřišku a kříže. Byla jsem vyšetřena na gastroskopii, kolonoskopii s negativním nálezem. Na gynekologii mi našli cystu pravého ovaria, která během cca 2 měsícu sama zmizela. Bolesti ovšem přetrvávali, tak jsem podstoupila diagnostikou laparoskopii. Byly odstraněny četné srůsty a část cysty pravého ovaria a dále oba vejcovody. Aplikovali gel Adept. Myslela jsem si, že už se konečně zbavím bolesti, nicméně nyní, cca týden po operaci mi začali stejné bolesti. Lékař na mě nic zásadního neshledal. Prý se mohli srůsty znovu utvořit. Nyní mám cca 17 dnů po operaci a bolest je někdy k nevydrženi. Jedná se o stálou palivou bolest a tlak v oblasti kříže, ale jakoby uvnitř, Douglas prostor, bolí mě to při dosednutí a šíří se to do podbřišku. Nejhorší je to v leže. Upřímně, jsem z toho už na dně. Mám 2 děti a nemůžu se jim věnovat a nechci stále přidelávat okolí starosti, že mi něco je. Myslíte si, že se mi po tak krátké době mohli opět utvořit srůsty a způsobit mi stejné silné bolesti? Co mám dělat? Na kontrolu ke gynekologovi mám jít za týden. Mám to vydržet nebo mu zítra zavolat? Jaké řešení by jste mi doporučil i do budoucna? Už je mi to nepříjemné pořád někam chodit a stěžovat si, ale jsem opravdu bezradná. Děkuji za Váš názor.

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, bez konkrétního gynekologckého nálezu Vám nemohu poradit. Blíže dořešte cestou registrujíícího gynekologa.

 • Monika T.

  Dobrý den, je mi 26, mám za sebou 1 porod a odjakživa mě trápí cysty na vaječnících. Jednou akutní operace laparo, odebrání části vaječníku. V srpnu mi opět jedna praskla, krvácení dovnitř i ven. Nasazen Cyklo3Forte. Od té doby, každý měsíc, v 3.den menstruace začne bolet v podbřišku. Bolest se stupňuje a dosednout jde velmi bolestivě. Při pohmatu, i při utz zevním nastává silná bolest, do levé strany podbřišku. Urologie, gastroenterologie, chirurgie, gynekologie, krev- vše v pořádku. Gyn navrhuje diagnostickou laparoskopii, dle ní tam něco z té srpnové cysty zůstalo a při menses, kdy se děloha roztahuje, tak prý na něco tlačí zřejmě. Bolesti trvají od 3.dne menses a trvají cca 14 dnů, pak je klid. V říjnu jsem menses vynechala(antikoncepce) a bolesti nebyly žádné. Používala jsem Adaring, nyní Nyselia (hledáme vhodnou HA kvůli migrénám). Co si o tom prosím myslíte? Děkuji mockrát T.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ještě před diagnostickou laparoskopií bych vyzkoušel některou antikoncepci s obsahem dienogestu po dobu min. 2-3 měsíců. Budou-li obtíže i přesto pokraovat pak až invazivní přístup. Dále dle konkrétní domluvy s registrujícím gynekologem.

 • Lenka

  Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o názor, jak je to s rekonvalescencí po termoablaci endometria ve srovnani s ablaci endometria? (Bolestivost po výkonu, délka pracovní neschopnosti, sport atd.) Předem moc děkuji za odpověď.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené je přibližně stejné, PN (prac.neschopnost) max 14dnů - poté možno i sportovní aktivity v závislosti na tom, jak se budete cítit.

 • Věrka

  Dobrý den pane doktore, jsem bezdětná 33 letá holka, která se přes rok snaží přirozeně otěhotnět. V břiše mám větší útvary a vejcovody vypadají nefunkčně (dle ultrazvuku), navíc jsou plné tekutiny. Vaječníky snad v pořádku, když vajíčka prý mám. Dá se tomu všemu věřit když šlo pouze o ultraz. vyšetření? Doporučují mi vejcovody odstranit Menstruuji pravidelně. UZ vag: D v AVF, vel 63×41 mm, endom.9 mm bez kavitace LO uloženo za dělohou 28×15 mm BPN, PO 46×26 mm z něj vychází útvar 38×17 mm spíše anechogenní, ale i mírně zahuštěná složka bez zvýšené perfuze, v okolí dělohy spíše k pravé straně anechog.útvary s haustrací, stěna útvaru prefundovaná, jeden z útvaru velikosti 106×47 mm, druhý více vpravo 70×30 mm v.s. sactosaplings bilaterálně, VT 0 Je opravdu nezbytné vejcovody odstranit? Popř. pokud si je nechám (i přesto, že se při laparoskopii potvrdí Sactosalpinx bilat., adhese), ovlivní to negativně moje zdraví, popř. možnost početí? Děkuji za Vaše vyjádření k mým problémům.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, projeví-li se oboustranně SACTOSALPINX (může být naplněno hnisem, krví, aj.) a budou-li srůsty pak doporučuji odstranit bohužel i za cenu ztráty možnosti otěhotnění přirozenou cestou. Bude-li nález minimálně na jedné straně diskrétní resp.půjde-li zachránit alespoň 1 vejcovod pak ano, ale záleží na peroperačním nálezu a domluvě s operatérem ovšem zde není vyloučeno, že se neodstraní v II.době – tedy v budoucnu.

    

 • Lucia

  Dobrý deň, mám 37 rokov a po ťažkom pôrode ktorý bol pred 6 rokmi mám prolaps maternice. je to už v takom štádiu, že už ju mám pri pošvovom vchode. Hysterektomiu si ešte nechcem dať urobiť, ale plastiky sa obávam kedže ešte by som chcela dieťa. Našla som metodu laserovú PROLAPLASE, ktorá by mohla pomôcť zlepšiť stav, viete mi poradiť, či to je účinné a či to pomáha? keďže to je finančne náročné, preto ma to zaujíma. Ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, dle mého názoru je léčba PROLAPLASE pouze k nízkému a střednímu stupni sestupu a je-li u Vás tento významný,pak je pravděpodobné že nebude účinná nebo jen dočasně. Doporučuji ještě zkonsultovat s erudovaným urogynekologem ve Vašem okolí ev.prostřednictvím registrujícího gynekologa.

    

 • Eva

  Dobrý večer ,prosím o radu , v lednu jsem podstoupila hysteroskopii pro fluidometra v děloze a neúspěšný pokus vzhledem kompletnímu uzavření kanálu po vysoké konizací hrdla ,doporučeno hospitalizace v nemocnici pro deobliteraci hrdla pro mukometru,zákrok byl ukončen pro perforaci do CD a nenalezení kanálu hrdla děložního ,preparace se nezdařila není možná. ultrazvuk děl.norm.vel.fluidometra 8,5mm s afrof.sliznicí bez polypů.okolí a adnexa bnp, tek O, nemám problémy jiné , nemenstruují už, výtoky nemám, gynekolog doporučuje pozorování mám dotaz není lepší se rozhodnout pro odstranění celé dělohy?A nebo existuje možnost tyto srůsty v hrdle děložním odstranit a vyčistit jinak zdravou dělohu? Děkuji za radu.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, varianta odstranění srůstů v děloze vzhledem k Vámi popisovaným komplikacím je nebezpečná, resp.může vyústit v odstranění dělohy,tj.hysterektomii. Uvedené, ale lze skutečně sledovat,tj.dispenzarizovat – souhlasím s názorem registr.gynekologa. Konečné rozhodnutí je však na Vás.

    

 • Iveta

  Dobry deň, ďakujem srdecne za vaše odpovede. Ešte by som predsalen mala jednu otázku…ak budete mat niekedy cas odpovedať….mám 49 rokov, v novembri som podstúpila laparoskopiu cysty na vajecniku. Bol odstráneny ľavý vajecnik s vajcovodom a tiež pravý vajcovod. Nie je uz u mňa riziko otehotnenia? Nebrala som ani neberiem žiadnu antikoncepciu, pýtam sa teda kvôli bezpečnemu sexu. S mojim lekárom sme túto otázku zatiaľ neprebrali…ďakujem

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, bylo-li Vám odstraněno vše jak popisujete riziko otěhotnění je nepravděpodobné.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, srdečne vám ďakujem za vaše rady…Mala som otázku ohľadom cysty na vajecniku… uz som absolvovala laparoskopicky zakrok – lekari rozhodli tak, ako bol aj vás názor, odstránili ten postihnutý vajecnik s vajcovodom + aj druhý vajcovod – vraj preventívne, lebo ze vo vajcovodoch sa tvoria cysty. Chcela by som ešte poprosiť o váš názor – ako dlho sa hojí „vnútro“- v brušnej dutine po takomto zakroku…viem ze je to individuálne, teraz som týždeň po zákroku, pociťujem občasné pichanie po stranách v podbrusku…asi je to ešte normálne, len by som sa chcela uistit, koľko zhruba a ako sa mám šetriť… (chodenie, sedenie…)do práce môj lekár hovorí ze asi tak po 2 týždňoch po zákroku…? a ešte jedna vec – krvacala som 3 dni po operácii, lekár vravel ze teraz s krvacanim aj menstruaciou to môže byť rozhadzane- kolisave, posunute..aj viac týždňov…ďakujem pekne za odpoveď, prajem vám všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, mnohokráte děkuji za projevenou důvěru, ano hojení je individuální, do práce můžete za 2týdny – souhlasím s kolegou. S krvácením to zprvu může být kolísavé ale do 2-3měsíců by se měl cyklus stabilizovat.

    

 • Iveta

  Dobrý deň, ďakujem pekne za vašu odpoveď. Mala som dotaz ohľadom vhodnosti kúpeľov pri cyste na vajecniku. Mám postihnutú dcéru, s ktorou sme absolvovali kúpeľný pobyt, snažila som sa horúcej vode vyhnúť, absolvovala som niekoľko procedúr vo vani ale voda bola vlažná až tepla, nie horuca.Problémy som nemala, tak dúfam ze som neurobila zle. Pán doktor, chcem vas pekne poprosit este o dalsiu radu.Bolesti nemam, len zriedka pichnutie, alebo tlak v podbrusku akoby na mocovy mechúr, niekedy vytok…odstránenie cysty plánujem napriek tomu, ako mi doporucil moj gynekológ a tiež vy vo vašej odpovedí. Ak som správne pochopila, cystu na vajecniku veľkosti 7,7×5,5 je dobre odstrániť aj keď nerobí vyslovené problémy? Moja otazka je, akym spôsobom sa postupuje. Ja myslim, ze by sa to robilo laparoskopicky. Cysta je podla vysledkov nezhubna. Ked som vsak bola konzultovat v nemocnici, tam mi lekár dal na zváženie ci by v mojom veku 48 rokov nebolo vhodne vybrat celu maternicu nakolko mam aj myom. Ten je sice len 1,5cm ale vraj aby casom neboli väčšie problémy…aký je prosím vás názor? Ďakujem a prajem všetko dobré.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nejsou-li potíže spojené s onemocněním dělohy pak bych viděl k chir.řešení pouze oblast vaječníku a vejcovodu na straně postižené cystickým útvarem. Primárně laparoskopickou cestou,tzn.odstranění cysty a bude-li tato poškozovat vaječník i vejcovod pak provedení tzv.adnexektomie(odstranění obojího) na uvedené straně. V případě komplikací lze provést výkon z řezu ,tj.laparotomicky. Blíže vysvětlí v příslušném ústavním zařízení,kde budete operována.

    

 • Renáta

  Dobrý den…Tento týden jsem byla u svého gynekologického lékaře na vyšetření.Mám už měsíc bolesti v podbříšku a lékař mi objevil varixy v briše.Napsal mi tablety cyclo 3 forte.Jakmile doberu léky mám dojít na kontrolu.Mluvil o operaci,tak jsem se chtěla zeptat,co to všechno obnáší.Děkuji za Vaši odpověd

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, postup Vašeho registrujícího gynekologa je zcela správný. Jelikož neuvádíte na jakém typu výkonu jste se předběžně domlouvali doporučuji dodržet uvedený postup s konkrétní domluvou.

    

 • Jiřina

  Dobrý den,je mi 54 let, 1,5 roku nemenstruuji, nemám žádné bolesti. Jsem sledována 2 roky kvůli cystě na vaječníku, postupná progrese, nyní 40 x 43 mm (jednokomorový anechogenní cystický útvar). Při poslední prohlídce – prvozáchyt – cysta i na druhém vaječníku – 11 mm. Vzhledem k nálezu je navržena operace LAVH s bilat. andexektomii. Markery i cytologie v pořádku, čípek cylindrický, hrdlo uzavřeno, děloha v AVF norm. vel. volná, okolí bpn.Můj gynekolog tvrdí, že budu mít už navždy pokoj, proto toto definitivní řešení. Nevím, jestli je tento zákrok nutný, jestli by nestačilo odstranit jen vaječníky. Přece jenom není operace jako operace. Jaký je Váš názor? Co byste mně doporučil Vy?Děkuji za odpověď.Jiřina V.

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, nutit Vás k uvedenému zákroku nikdo nemůže, rozhodnutí o zdravotním stavu je zcela na Vás, ale uvedený výkon ve Vašem případě rovněž doporučuji.

    

 • Simona

  Dobrý den,chtěla bych vas požádat o názor,nebo zda věřit tomu co mi řekl můj gynekolog,v Lednu jsem byla na operaci ovarialni cysty ,ted 8 znovu kdy mi udělali i kyretaz ,dnes jsem byla na stehach vyndani,,přitom mi gynekolog prohlížel ultrazvukem vaječníky a delohu zda je vše v pořádku,z nemocnice vim ze děloha byla trochu zvětšena a ze tam na zadní straně byl nalezeny maličký myomek,to vim od jedné sestřičky co semnou mluvila po operaci ,ale v papírech to vůbec nemám,no a dnes můj gynekolog řekl ze je to vyčištěné ale pak ze v děloze je nějaký stín ale ze to bude od toho čištění jak to dělali,je možné ze po čištění by tam byl opravdu stín? Říkala jsem mu ze me bolí opět břicho jako když to mám dostat a zada,kříž ,no popravdě mám male dítě tak jestli jsem se nenamohla nebo si neublizila při sexu,a nebo to opravdu může byt jak to čistili? Je to prý i ta bolest z te operace možná tak bych chtěla znát vas názor,operace byla 8 .9.17 byla jsem operován a jediná ten den děkuji

   

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den „příznak akustického stínu“může být zmiňovaný myom s čímž mohou souviset i Vámi zmiňované bolesti. Bližší došetření doporučuji u Vašeho registrujícího gynekologa.

    

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.