Komentáře (4)

 • Marie H.

  Jeden pán mě říkal že o demne ctytil kapavku a mám přítele máme spolu sex a on žádné příznaky nema

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, pokud opravdu má váš bývalý sexuální partner kapavku, podléhá hlášení cestou dermatovenerologické ambulance, ta poté zjištˇuje kontakty a oficiální cestou Vás o tom informují, pak je na místě léčba. Šíření pohlavní nemoci je trestný čin.

 • Jana

  Dobrý den, je možné se nakazit pohlavní nemoci (hiv, kapavka) po použití vibratoru, který byl ale naposledy použity slečnou před 2 měsíci a než jsem použila tak jsem ho alespoň umyla? Děkuji.

  • MUDr. Jan Malaník

   Dobrý den, s největší pravděpodobností ne, nicméně pro Váš klid můžete absolvovat vyšetření na HIV s krve.

 • Alexandra K.

  Dobrý den, poprosila bych Vás o radu, zda by se mohlo jednat o pohlavní nemoc kapavky, před 6ti týdny proběhl nechráněný pohlavní styk a nyní pár dní zpět se objevil mírný výtok nažloutlé barvy. Opravdu mírny, intimka čistá, ale přesto mě vyděsilo to zbarvení, že nebyl klasicky bezbarvý, nic nezapáchá, nesvědí a nebolí. Močení v pořádku. Minulý týden kontrola pravidelné prohlídky a vše ok, no teď nevím zda volat opět lékaři a objednat se na nějaké testy. Děkuji za Vaši odpověď

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, původcem onemocnění kapavka je gramnegativní bakterie diplokok Neisseria gonorrhoeae, uspořádaná do dvojic podobajícím se zrnku kávy. Člověk je jediným hostitelem v přírodě, a je tak jediným zdrojem infekce při přenosu infekce pohlavním stykem. Tato baktérie je velmi citlivá na zevní prostředí a dezinfekční prostředky. Jejich působením rychle hyne.Téměř výhradně pohlavní cestou. K nepohlavnímu přenosu může dojít výjimečně při nedodržení hygienických pravidel, bezprostředně znečištěnými infikovanými vlhkými předměty – ručníkem, žínkou, společným koupáním ve vaně. Takto může u děvčátek, ale i u starých nebo těhotných žen vzniknout kapavčitý zánět zevního pohlaví a pochvy, který je u dospělých vzácný. Je to místní, akutní, hnisavé, zánětlivé onemocnění přenášené hlavně intimním kontaktem a postihující prvotně sliznici močopohlavního ústrojí – tzn. u mužů především močovou trubici a prostatu a u ženy močovou trubici a děložní čípek. Podle charakteru pohlavního styku může být však i mimo tuto lokalizaci – v konečníku, ústech, v krku. Infekce se může z močové trubice a děložního čípku postupně šířit do vnitřních pohlavních orgánů – podle jejich anatomického uspořádání, kde vzniká zánět často chronického charakteru.

 • Nikola

  Dobrý den, trápí mě žlutý výtok, který zapáchá, a bolest, pálení v krku. V sobotu jsem měla nechráněný sex. Je možné, že mám kapavku? Partner mi tvrdí, že od ledna neměl nikoho.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, je možné že se jedná pouze o vaginitis - tj.zánětlivé onemocnění pochvy. Nemusí se ihned jednat o pohlavní chorobu. Blíže doporučuji došetření cestou registrujícího gynekologa a dle toho domluva stran dalšího postupu.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.