Komentáře (3)

 • Radka

  Dobrý den, s přítelem jsme meli nechráněný sex a pro jistotu jsem si vzala na druhy den ráno postinor. Po 4 dnech jsme měli nechráněný sex a bohužel jsme to nějak neuhlídali. Jak dlouho Postinor funguje? Vím, že by se měla brát pilulka po maximálně jednou za měsíc, je to hodně špatně, když si to vezmu ještě jednou? Děkuji

  • MUDr. Petr Tkadleček

   Dobrý den, Postinor tbl. je jednorázová antikoncepce. Nelze předpokládat, že by po 4 dnech měl požadovaný účinek. Je potřeba užít další jednorázovou antikoncepci nebo do 72 hodin zavést nitrodfěložní tělísko.

 • Michaela

  Dobrý den chtěla bych se zeptat, měli jsme s přítelem nechráněný pohlavní styk končila jsem menstruaci a přítel se do me udělal. Nějak mi to nedalo a koupila jsem si postinor. Užila jsem obě tablety naráz do 11 hodin od styku. Kromě únavy jsem nic nepozorovala žádné nežádoucí účinky z pribaloveho letáku. Prášek jsem si vzala 29.12. a až 1.1 . mě celkem dost bolí na pravé straně v podbrisku. Občas to mám když mám dostat menstruaci, teď to ale pociťují pořad třeba s přestávkou ale zatím pořad, lecim se s ulcerozni kolitidiu tak jsem myslela ze je to tím, ale muže to být nežádoucí účinek podtinoru když už je to celkem dlouho od požití? Moc děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, teoreticky může být uvedené obojí. Bude-li přetrvávat doporučuji došetření cestou registrujícího gynekologa, poté i dispenzarizujícího gastroenterologa.

 • Karolina

  Dobrý den, nedávno jsem s partnerem měla nechráněný pohlavní styk a musela jsem užít “pilulku po”. Žádné velké potíže se u mě neobjevily, akorát mě tedy bolelo v podbřišku. Asi 2 dny od užití se mi objevil jakýsi výtok. Takový hustší a světlý. Pokud vím tak by mělo být vajíčko uvolněno a mělo by se dostavit krvácení. To ale zatím nepřišlo. Chci se zeptat na ten výtok, zda je to normální a za jak dlouho se běžně od užití pilulky po dostaví krvácení. Nemám s tím žádnou zkušenost tak se právě obracím na vás.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené může takto proběhnout. Doporučuji vyčkat další menses, nedostaví-li se do 5týdnů pak kontrola cestou registrujícího gynekologa včetně UZ vyšetření.

Napsat komentář

Vaše zpráva byla odeslána.
Při odesílání došlo k chybě.