Prémiový ultrazvukový systém SAMSUNG

Už dvě naše pracoviště jsou nově vybavena vysoce kvalitním 4D ultrazvukovým přístrojem SAMSUNG, určeným také k prenatálním ultrazvukovým vyšetřením.

Kontakty ultrazvuk Hlučín

Kontakty ultrazvuk Havířov

Co je ultrazvuk

  • diagnostické ultrazvukové vyšetření je zavedená a efektivní neinvazivní zobrazovací metoda
  • vyšetření je bezpečné a nebolestivé
  • nebyly prokázány žádné škodlivé vedlejší účinky ultrazvuku při výkonových hladinách používaných pro diagnostická vyšetření

Novinka! Vlastníte 3D televizi?

Foto i video Vašeho miminka můžete zobrazit v prostoru, pomocí vašich stereoskopických brýlí. Ty jsou dodávány např. ke 3D televizím Samsung, ale i jiným.

Utrazvuk Samsung s možností přehrání doma ve 3DStáhněte si ukázkové 3D video z ultrazvuku hned teď a přehrajte na Vaší 3D televizi!

Postup:
Připojte k PC USB flash disk.likněte pravou myší na vybraný soubor a zvolte "Uložit odkaz jako ..." a uložte soubor na USB disk.

Ukázkové video 1, Ukázkové video 2, Ukázkové video 3, Ukázkové video 4, Ukázkové video 5, Ukázkové video 6, Ukázkové video 7

USB disk připojte do Vaší televize a zvolte přehrávání souboru.

 

Kdy se ultrazvuk používá

Pro vyšetření dělohy, vejcovodů, vaječníků, ale např. i při hodnocení močového měchýře (v rámci diagnostiky úniku moči či jiných onemocní močového měchýře); vyšetření probíhá buď přes břišní stěnu, nebo pomocí vaginální sondy.

V prekoncepčním období k sledování zrání a uvolnění vajíčka, růstu sliznice v děloze aj.

V těhotenství k ověření správného umístění plodu (vyloučení mimoděložního těhotenství), ke kontrole a sledování plodu (vitalita, správný růst, vyloučení vývojových vad), ale i pořízení fotografií a videí miminka.

Ultrazvuk v těhotenství

ultrazvukVyšetření ultrazvukem je jeden ze způsobů, jak se může lékař opravdu podívat, jak se miminku daří bez toho, aby jakýmkoliv způsobem narušil jeho prostředí.

Trojrozměrný ultrazvuk umožňuje reálný pohled na plod v děloze (statický snímek, s nímž lze pracovat rotací či úpravami ve třech rovinách), termínem 4D ultrazvuk je pak označováno prostorové snímání plodu v reálném čase.

 

Kdy je vhodné 4D ultrazvukový záznam plodu provádět?

Nejvhodnější období pro záznam plodu je od 14. do 23. týdne těhotenství. V období od 17. do 23. týdne lze pozorovat trojrozměrně plod a jeho obličej, vidět jsou už také končetiny a vyšetřují se případné rozštěpové vady. Po 24. týdnu je kvalita vyšetření omezena velikostí plodu a zmenšeného volného prostoru.

Cena za ultrazvukovou fotografii či videozáznam miminka

Umožníme Vám pohled na Vaše dítě již od začátku nitroděložního vývoje pomocí 4D ultrazvuku a fotografie či video Vám předáme na CD nebo DVD. Tato služba není hrazena ze zdravotního pojištění, ale platí ji pacient (nicméně některé pojišťovny pak následně jsou ochoty proplatit poměrnou část v rámci svých „pacientských nadstandardních balíčků“).

Cena: 1.400,- Kč zahrnuje: 4D záznam vyšetření plodu (cca 10 minut videozáznamu včetně CD nebo DVD) + jedna vytištěná černobílá fotografie (termosnímek). Dalších 10 fotografií v digitální kvalitě (JPEG) dostanete na CD či flash disku.

Naše pracoviště v Hlučíně a v Havířově jsou vybavena tímto vysoce kvalitním 4D ultrazvukovým přístrojem, určeným také k prenatálním ultrazvukovým vyšetřením.

Klikněte prosíme na kontakty gynekologických ordinací, vyberte si ordinaci která je vám nejblíže a zavolejte nám. Děkujeme!


Ultrazvuková diagnostika, fotodokumentace včetně 3D a 4D ultrazvuku

Ultrazvukové vyšetření je výbornou metodou pro zobrazení měkkých tkání, je bezpečné a nebolestivé.
 

Co ultrazvuk zjišťuje

Ultrazvukem se kontroluje místo uhnízdění vajíčka v děloze, zjišťuje se riziko vrozených vývojových vad, později se kontroluje plod a jeho poloha, stav placenty, zásobení miminka z ní pupečníkem a také množství plodové vody.
 

Kdy žena ultrazvuk podstupuje

Prvním ultrazvukem zhruba v 6. týdnu je ověřeno těhotenství. Druhý ultrazvuk absolvuje maminka v 11.–14. týdnu, cílem je zachytit případné riziko vývojových vad a stáří plodu. Třetí vyšetření provádí lékař v 18.–23. týdnu těhotenství, kdy opět velmi důkladně zkontroluje plod. Poslední ultrazvuk přichází na řadu mezi 30. a 32. týdnem gravidity a slouží především ke zjištění polohy plodu, stavu placenty a množství plodové vody. Kromě toho může žena podstoupit během těhotenství i další ultrazvuky – a to jak z důvodů lékařských (průběžná kontrola růstu plodu, kontrola jeho zásobení z placenty, kontrola předčasného otevírání porodních cest aj.), tak z důvodů nelékařských (např. foto či videodokumentace na vyžádání rodičů).
 

3D a 4D ultrazvuk

Naše ordinace vám umožní pohled na vaše miminko od začátku nitroděložního vývoje pomocí 3D i 4D ultrazvuku. Trojrozměrný ultrazvuk umožňuje reálný pohled na plod v děloze (statický snímek či jeho rotace kolem některé z os), 4D ultrazvuk pak zachycuje trojrozměrné zobrazení miminka přímo v reálném čase – tzn. v pohybu.

Prémiový ultrazvukový systém SAMSUNG


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *