Vaše dotazy ze všech stránek

 • Brigita

  Dobrý den, přes rok a půl se snažíme s přítelem o mimčo ale zatím se nedaří. Přítel byl na vyšetření a v pořádku já byla u svého gyn. který mi řekl že mi jeden z vaječníků nefunguje (nereaguje) jak má. Nasadil mi léky které jsem užívala při menzes po opetne kontrole vaječník nereaguje ani na léky poté mi nasadil vyšší dávku to samé a stále nic. Je nějaká možnost nějaký osvědčený doplněk v lékárně zakoupit? Ráda bych zkousila ještě normální cestou než za pomoci léků jak mi řekl pan doktor. Nebo je něco co dělat čeho se naopak vyvarovat? Děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, u Vás je na zvážení INOFOLIC (sáčky) rozpustit ve 2dcl vody navečer. Partner na podporu spermiogramu může užívat FOLANDROL (sáčky) -tj.totéž. Obojí volný prodej a pouze doplňky stravy. Nebude-li uvedené s efektem doporučuji po 3měsících se obrátit na kolegy z IVF centra ve Vašem regionu.

 • Kamila K.

  Dobrý den, Jsem v 6.tydnu a protože jsem byla na UPT před 4 mesíci v nemocnici jsem byla odmítnuta ze zakona. Lečím se s psychyatrickou diagnozou. Toxicka psychoza uskosti toxikomanie.Beru Itakem A Risperidon. Lečba je už víc jak Tři týdny uspěsná. Bohužel muj psychiatr mi nechce napsat psychiatrickou indikaci k potratu.Kde mi to ježte mužou potvrdit. je nejaký jiný zpusob interubce.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ke zvážení je ještě genetická konsultace či jiný odborník interního charakteru, léčíte-li se  ještě s dalšími chorobami.

 • Lucia

  Dobrý deň prajem, pán doktor, prosím Vás, mala som nechránený prerušovaný styk pred menzesom, 8. novembra, čiže pred 39 dňami,avšak partner bol vo mne len párkrát, lebo som si uvedomila, že je to bez kondómu, preto som pokračovanie nedovolia napriek tomu, že som bola cca 3 dni pred menzesom.. Menzes mi mešká už 10 dní, testy mám negatívne.. V pondelok som bola aj u doktorky, ktorá mi povedala, že ovuláciu som mala.. Predpísala mi Progestanelle, lebo mám že vraj nízku sliznicu maternice a že ani nevyzerá, že by som menzes mala dostať a aj to, že bábätko by sa ani nemalo ako uchytiť... Posledné mesiace mám dosť slaby menzes, minulý mesiac len dvojdňový, pár dní po styku.. Bola by šanca, že by som mohla byť napriek spomínaným okolnostiam aj tak tehotná? V podbrušku ma stále bolí, už pred menzesom minulý mesiac, dost dlho.. Taktiež som asi v auguste použila Escapelle.. Je tiež pravda, že mám nižšiu hmotnosť, 51 kíl pri 174 cm, čo mi doktorka povedala, že tiež môže byť dôvodom meškania menzesu, čo musím riešiť.. Taktiež mám problém s príjmom potrav a zvyknem cvičiť na stepperi.. Vopred ďakujem za odpoveď..

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, možnost otěhotnění nelze 100% vyloučit. Nedostaví-li se menses za 4-5týdnů od předchozí doporučuji došetření ceestou registrujcího gynekologa k vyloučení těhotenství.

 • Lenka

  Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem. Užívám dlouhodobě antikoncepci katya. Užívám ji důsledně ale teď v druhem tydnu jsem si zapomela vzít prášek úterý a středa a uvědomila jsem si to až ve cvrtek. Užila jsem ihned všechny pilulky najednou. Nechráněný Sex s přítelem A ejakulaci do mě proběhl v úterý vecer. Chci se zeptat jak moc je ochrana narušena a je pravděpodobně otěhotnění? V tomto měsíci se budeme chránit při sexu jinak. Dekuju moc

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, možnost otěhotnění nelze 100% vyloučit. Nedostaví-li se menses za 4-5týdnů od předchozí doporučuji došetření ceestou registrujcího gynekologa k vyloučení těhotenství.

 • Aneta

  Dobrý den, mám na Vás dotaz, mám HA Daylette 24+4. Beru 1. antikoncepci, dobrala jsem 1. první platíčko i nehormonální tabletku a stále mám menstruaci. Menstruace mi začala u sedmého dne bráni HA. Srovná se mi menstruace vůbec ? Nebo si tělo stále zvyká na přísun hormonů ? Děkuji za odpověď, Aneta

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, uvedené by se mělo od 2-3měsíců upravit. Nebude-li takto doporučuji došetření registrujícím gynekologem s domluvou na dalším postupu.

 • Lucie

  Dobrý den, chci požádat o radu. V polovině července jsem měla s nyní bývalým přítelem chráněny sex(ovšem jen částečně) v te době jsem přestala brát antikoncepci. Poté jsem dostala menstruaci klasicky včas (mám pravidelnou). O téměř šest tydnu později jsem dva dny intenzivně krvacela s drobnými hrudkami a větší bolesti a křeči břicha než u normální menstruace. Další menstruaci jsem měla dostat víc jak o dva týdny později. Tu jsem taky dostala, jen s mírným zpožděním. Je možné, ze pokud to vycházelo na přelom 5-6tydne, ze jsem potratila? Doplňuji, ze jsem si tou dobou procházela i infekci salmonely a deletrvajiciho stresu. Případně, lze takový potrat zjistit zpetne i po téměř čtyřech měsících? Děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano uvedené mohlo takto proběhnout. Zpětně diagnostikovat lze obtížně, doporučuji však UZ kontrolu cestou svého registrujícího gynekologa zda je dutina děložní "čistá" a je vše v normě.

 • Štěpánka H.

  Dobrý den mám 3 den zavedené nitrodelozni telisko levosert a paní dr mi po zavedeni řekla že je niz než by mělo chci se zeptat jestli je to velký problém a čemu to může vadit děkuji

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, po 1měsíci od zavedení doporučuji UZ kontrolou a nemá-li správnou polohu pak je nutné ho pomocí drobného zákroku posunout. Lze i na našem pracovišti www.ambulantni-hysteroskopie.cz

 • Tereza Č.

  Dobrý den,jaké je podle vás riziko preeklampsie když můj výsledek byl 1/143, můj lékař mi dal aspirin jako prevenci,že mám lehce zvýšený hodnoty, začla jsem to tedy řešit a dle ostatních je moje hodnota nízká a riziko malé,jaký je váš názor, děkuji Tereza Č.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ano tím, že hodnota je malá je větší riziko PET (preeklampsie), tj. postup kolegy je zcela adekvátní a správný.

 • Veronika

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by byl problém kdybych nedobrala poslední 3-4 prášky z antikoncepce, abych začala menstruovat dřív kvůli dovolené?

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, doporučuji návštěvu příp.telefonát registrujícímu gynekologovi, který může předepsat tablety na posunutí (odsunutí) menses což považuji za lepší řešení.

 • Monika T.

  Dobrý den, je mi 26, mám za sebou 1 porod a odjakživa mě trápí cysty na vaječnících. Jednou akutní operace laparo, odebrání části vaječníku. V srpnu mi opět jedna praskla, krvácení dovnitř i ven. Nasazen Cyklo3Forte. Od té doby, každý měsíc, v 3.den menstruace začne bolet v podbřišku. Bolest se stupňuje a dosednout jde velmi bolestivě. Při pohmatu, i při utz zevním nastává silná bolest, do levé strany podbřišku. Urologie, gastroenterologie, chirurgie, gynekologie, krev- vše v pořádku. Gyn navrhuje diagnostickou laparoskopii, dle ní tam něco z té srpnové cysty zůstalo a při menses, kdy se děloha roztahuje, tak prý na něco tlačí zřejmě. Bolesti trvají od 3.dne menses a trvají cca 14 dnů, pak je klid. V říjnu jsem menses vynechala(antikoncepce) a bolesti nebyly žádné. Používala jsem Adaring, nyní Nyselia (hledáme vhodnou HA kvůli migrénám). Co si o tom prosím myslíte? Děkuji mockrát T.

  • MUDr. Vít Harazim

   Dobrý den, ještě před diagnostickou laparoskopií bych vyzkoušel některou antikoncepci s obsahem dienogestu po dobu min. 2-3 měsíců. Budou-li obtíže i přesto pokraovat pak až invazivní přístup. Dále dle konkrétní domluvy s registrujícím gynekologem.