Přednášky o sexualitě pro ZŠ a SŠ  

O nás

Přednášky jsou realizovány v rámci projektu „Celorepublikové koncepce sexuální výchovy a osvěty pro základní a střední školy“ pod záštitou Vzdělávací agentury pro mládež CAT Ostrava, zdravotnických zařízení Gynprenatal, s. r. o., Gynenatal s.r.o. a Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu (SPRSV).

Reference

Přednáška se líbila nejen nám, pedagogům, ale hlavně – což je důležitější – i žákům. Získali cenné informace, utřídili si to, co už věděli atd. Všichni doufáme, že si z toho vezmou ponaučení a budou schopni ochránit sami sebe a z nás neudělat třídní babičky a dědečky. Panu Kovářovi děkujeme za profesionální přístup i lehkost, s jakou dokázal studenty pobavit, a tím i zaujmout.

Publikace

Radim Uzel, Petr Kovář: Antikoncepční otazníky. O Antikoncepci převážně vážně (CAT Publishing, 2010)

Shrnuje mnohaleté zkušenosti obou autorů pramenící z lékařských praxí ženských lékařů a praxe sexuologické, ale také poznatky získané za katedrou pedagogickou a koneckonců i postřehy ze života soukromého. Srozumitelně a především poutavě aktualizuje současné znalosti o jednotlivých antikoncepčních metodách, o jejich bezpečnosti, výhodách, nevýhodách, léčebných indikacích i kontraindikacích. Kniha by měla pomoci čtenáři získat odlehčený aktuální medicínský pohled na současnou antikoncepci.